Dlaczego uczniowie wybierają naukę w ZSOiZ w Lwówku Śląskim?

5
664

Dlaczego uczniowie wybierają naukę w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim? Wyjątkowa atmosfera, nauka w wielu bardzo atrakcyjnych kierunkach, perspektywy, …

 

ATMOSFERA:

 1. Bardzo przyjazna atmosfera do nauki i realizowania własnych zainteresowań
  • bardzo duże zaangażowanie nauczycieli
  • możliwość realizowania przez uczniów własnych pasji w nauce, muzyce, sporcie, zainteresowań artystycznych i innych.
  • duże oddanie w pracy przez wychowawców klas, zawsze pomocnych uczniom
  • w naszej szkole uczeń nie jest anonimowy, każdemu poświęcamy czas i zawsze znajdziemy rozwiązanie dla jego osobistych potrzeb
  • szanujemy się wzajemnie i dbamy o pozytywne relacje

NAUKA:

 1. Możliwość nauki w wielu bardzo atrakcyjnych (na rynku pracy) kierunków kształcenia w LICEUM i TECHNIKUM przygotowujących do dalszej nauki na studiach, szkołach policealnych, kursach kwalifikacyjnych.
 2. Przygotowanie ucznia, przez szkołę (wiedza, doświadczenie, kursy) do znalezienia bardzo atrakcyjnej i dobrze płatnej pracy.
 3. Szkoła z bardzo bogatymi tradycjami i historią, kształcąca na wysokim poziomie nauczania, co daje pewność poziomu kształcenia, o czym świadczą bardzo wysokie wyniki matur i egzaminów zawodowych. Nasi uczniowie kontynuują bez problemów naukę na studiach w całej Polsce.
 4. Poziomem nauczania nie odbiegamy od najlepszych szkół z dużych ośrodków edukacyjnych (np. Bolesławcu, Jeleniej Górze – większość szkół przewyższamy poziomem nauczania). O wysokim poziomie kształcenia świadczy również otrzymywana brązowa tarcza PERSPEKTYW ogólnopolskiego czasopisma zajmującego się m.in. Biznesem.

PERSPEKTYWY:

 1. O poziomie kształcenia świadczą absolwenci, którzy skończyli nasza szkołę i obecnie są inżynierami, lekarzami, dyrektorami firm, ekonomistami, wykładowcami na uczelniach wyższych, specjalistami różnych branż, mających własne dobrze prosperujące firmy oraz wielu innych zawodów.
 2. Jeśli uczeń chce poświęcić czas na naukę, każdy da sobie radę w naszej szkole, jesteśmy dla uczniów i ich potrzeb.
 3. Mamy doskonale przygotowaną kadrę pedagogiczną oraz zaplecze i wyposażenie szkoły w bardzo nowoczesny sprzęt do nauki i pracy.

NAUKA I WYPOCZYNEK:

 1. Uczymy się, stosujemy równe nowoczesne formy nauczania i pracy z młodymi ludźmi. Poświęcamy również czas na poznawanie świata poprzez różne spotkania, koncerty, konkursy, wycieczki krajowe i zagraniczne, spotkania z ciekawymi ludźmi, angażujemy się w akcje ekologiczne i charytatywne.
 2. Realizujemy projekty ERAZMUS – wyjazdy zagraniczne (Hiszpania, Włochy, Wielka Brytania).
  • praktyki w Hiszpanii i Portugalii, dla uczniów technikum
  • wyjazdy do hiszpańskich szkół w ramach współpracy dla uczniów Liceum
  • reprezentujemy nasz kraj w spotkaniach w „Fundacji Krzyżowa dla porozumienia europejskiego” wraz ze spotkaniami młodzieży z uczniami innych krajów
 3. Realizujemy projekty unijne we współpracy z Czechami.
 4. Organizujemy bezpłatne kursy dla uczniów, dające im wstępne kwalifikacje oraz przygotowanie do atrakcyjnego zawodu:
  • prawo jazdy
  • kwalifikacyjne (np. projektowanie druku 3D, projektowanie stron i witryn internetowych)
  • współpracujemy z pracodawcami w regionie, monitorujemy zapotrzebowanie rynku pracy, dostosowując kierunki kształcenia do jego potrzeb.
 5. Atutem jest bardzo dobry dojazd i szkoła blisko domu ! (szczególnie rano nie trzeba tracić czasu na dojazd i późny powrót do domu).

Dużym zainteresowaniem cieszy się nowy kierunek w Liceum: „Biznes i Zarządzanie” przygotowujący do dalszego kształcenia w kierunku zarządzania, biznesu, logistyki, prowadzenia firm, księgowości, rachunkowości, itd.

Dobry wybór gwarancją sukcesu !

-/ZSOiZ Lwówek Śl./-

5 KOMENTARZE

 1. LO w Lwówku Śląskim jest 100% lepszą szkołą niż Rakowice mam porównanie jedno dziecko w rakowicach drugie w liceum. Przede wszystkim LO w Lwówku Śląskim dba o uczniów i ich dobro nie to co Rakowice ta szkoła po prostu spadła na same dno. Dyrektor rakowic jakby był z innej epoki

  • Obecne Liceum we Lwówku do pięt nie dorasta temu sprzed 2004r. Wtedy to było porządne liceum. Maturzyście do 2003 włącznie kończyli LO. Od 2004 już ZSET….poziom i prestiż spadł na łeb na szyję. A i tak o niebo wyżej od rakowickiej szkoły. Poziom obecnych Rakowic to już całkiem dno. Mimo takiej wielkiej kasy wpompowanej tam przez powiat.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here