Jest nowy Nadleśniczy Nadleśnictwa Lwówek Śląski

35
15555
Dary Lasu 2023, na zdjęciu: Alina Sudoł- Kornalewicz, Nadleśniczy Nadleśnictwa Lwówek Śląski i Daniel Koko Starosta Lwówecki

Po siedmiu latach pracy jako Nadleśniczy Nadleśnictwa Lwówek Śląski Pani Alina Sudoł- Kornalewicz żegna się z pracownikami a stery przekazuje swojemu następcy.

 

 

Pod zarządem Nadleśnictwa Lwówek Śląski znajduje się ponad 18 tys. ha lasów rozlokowanych na terenie 5 powiatów oraz 12 gmin. Przez ostatnie siedmiu lat gospodarką leśną oraz sztabem leśników jako Nadleśniczy Nadleśnictwa Lwówek Śląski zarządzała Pani Alina Sudoł- Kornalewicz, która dziś żegna się ze swoimi współpracownikami.

Jak sama przyznaje w rozmowie z Lwówecki.info, to były wspaniałe lata i cudowna przygoda.

– Cudowny czas, cudowny czas. Jestem wdzięczna pracownikom Nadleśnictwa Lwówek Śląski za każdy dzień. – powiedziała Pani Alina Sudoł- Kornalewicz, która zwracała uwagę, iż to dzięki pracownikom Nadleśnictwa, ale i znakomitej współpracy z samorządowcami, służbami mundurowymi a także mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi praca sprawiała radość i przynosiła wymierne efekty.

Warto tu przypomnieć, iż w 2019 roku Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej woj. Dolnośląskiego Pani Alina Sudoł- Kornalewicz została odznaczona Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

To poprzez wspólne działania Pani Nadleśniczy i obecnego Pana Starosty Lwóweckiego Dary Lasu – sztandarowa impreza współorganizowana przez Nadleśnictwo i Powiat Lwówecki – z rynku miejskiego trafiły do parku, podkreślając przywiązanie do natury.

– Od początku kadencji, kiedy to zostałem Starostą Powiatu Lwóweckiego miałem wielką przyjemność współpracować z Nadleśnictwem Lwówek Śląski, które prowadziła jak się okazuje do tej pory Pani Nadleśniczy Alina Sudoł- Kornalewicz i bardzo sobie cenię tą współpracę. Uważam, że bardzo dużo wspólnie zrobiliśmy. Mam tutaj na myśli nie tylko Dary Lasu, bo ta wspaniałą impreza była jakby tylko taką wisienką na torcie. Na co dzień współpraca z Panią Nadleśniczy układała się bardzo pomyślnie i zawsze dążyliśmy do tego żeby nasi mieszkańcy powiatu lwóweckiego byli z tego powiatu zadowoleni, żeby byli dumni i czuli się w tym powiecie, w lasach Nadleśnictwa Lwówek Śląski bardzo dobrze. Uważam, że ta współpraca, to był sukces, który warto żeby następcy kontynuowali. – podsumował współpracę z Panią Aliną Sudoł- Kornalewicz Pan Daniel Koko Starosta Lwówecki.

– Tyle życzliwości, tyle po prostu takiego ludzkiego zrozumienia, które otrzymałam tutaj od Was, tyle takiego zrozumienia jeśli chodzi o pracę leśnika od samorządów, które dostałam, pomimo różnic w naszych światopoglądowych, tyle ile się udało nam wspaniałych imprez razem tutaj zorganizować, to to jest właśnie to spełnienie. – przyznała Pani Alina Sudoł- Kornalewicz.

My ze swojej strony składamy serdeczne podziękowania Pani Nadleśniczy za lata owocnej współpracy, za jej gotowość do stawiania czoła naszym trudnym pytaniom i poświęcania czasu na wyjaśnianie wszystkich zawiłości pracy leśnika i gospodarki leśnej w naszym kraju.

Stery w Nadleśnictwie Lwówek Śląski przejął dziś dotychczasowy zastępca Pan Tomasz Jankowski, któremu gratulujemy awansu i życzymy samych sukcesów w dalszej pracy.

“Z dniem 28 lutego 2024 roku po 7 latach pani Alina Sudoł-Kornalewicz przestała pełnić obowiązki nadleśniczego Nadleśnictwo Lwówek Śląski. Cała załoga dziękuje Pani za wspólną pracę oraz życzy dalszych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Obowiązki nadleśniczego Nadleśnictwa Lwówek Śląski powierzone zostały panu Tomaszowi Jankowskiemu. Nowemu nadleśniczemu gratulujemy i życzymy sukcesów w kierowaniu nadleśnictwem.” – podało w mediach społecznościowych Nadleśnictwo Lwówek Ślaski.

35 KOMENTARZE

 1. Normalne.mierny ale wierny .Dziękuję pani alino za ciepło spotkania z Tobą. Piękne spotkanie w czerwcu w maciejowcu. Szlachetne i dobre serce.serdeczny usmiech

 2. Widać zmiany sięgają już samego dna , ale ciekawa jestem jednego czy teraz stara załoga względem nowego nadleśniczego będzie dalej będzie robić co będą chcieli.

 3. Ta Pani kandydowala do sejmu z PiS . Co prawda na 17 pozycji jesli sie nie myle , ale powiazania polityczne widac . Co do kompetencji , nie jmoge sie wypowiedziec . Niech sie ludzie lasu wypowiedza. Nie wiem jak gleboko wymiotla poprzednia wladza , ani obecna jakgleboko bedzie kopac. mam nadzieje ,ze w lasach jacys fachowcy zostali. Znam wielu , ktorzy sa lesnikami z powolania , wiec ,opze i we Lwowku sa.

 4. Zapamiętałem ją jako sprawczynię rewitalizacji Piekiełka k. Ustronia -2 stawów retencyjnych pięknie urządzonych przez poprzedniego nadleśniczego pod swoje potrzeby rekreacyjne jako zamknięty ośrodek.! Po otwarciu dla ludzi stopniowo ulegał dewastacji co stało się pretekstem do jego rewitalizacji. Po tej rewitalizacji jego i kilku innych nic nie zostało z pięknego miejsca biesiad i wypoczynku leśników i ludzi.!

 5. Widzę cześć ludzi ma klapy na oczach od 8 ostatnich lat. Odkąd pamiętam to nadleśniczy to najniższe stanowisko polityczne w LP, najbardziej można było to zobaczyć za ostatnich rządów. Te odwołania nadleśniczych z krokodylimi łzami ale w kącie z uśmiechem na twarzy i “telefonem” w przysłowiowym WC z meldunkiem o “wykonaniu zadania”. Ludzie myślący z doświadczeniem przestawali pracować przez względy polityczne. To był po prostu dramat jak mottem było: “a dlaczego ja? A dlatego że ty”. I co sądzicie że to było sprawiedliwe? Góra przewalała kasę a Ty się nie odzywaj i tłumacz ludziom dlaczego tak tniesz.

 6. Jest jeszcze cos do wycięcia? z założenia nowa osoba wykazuje sie wiec możemy zapomnieć o reszcie lasów jakie zostały o ile to jeszcze las a nie trochę krzaków przy drodze

 7. Ludzie ogarnijcie się! Czy ta Pani nie była wierna? Czy była mierna i bierna ocenią pracownicy. Kto ją mianował i usunął poprzednika? To jest normalne i konieczne. Nowa strategia prowadzenia lasów więc trzeba się pozbyć politruka starego układu, żeby nie bruździł. Tak musi być.

 8. Lasy były, są i będą. Pytanie brzmi nie jakie, ale czyje będą. Niepokojące sygnały sprzed kilku lat ucichły, ale jakie są dalekosiężne plany tej ekipy tego nie wiemy. Obyśmy nie byli skazani jedynie na pieczarki z supermarketów. I chociaż pieczarki są ok. to podgrzybki z polskich lasów i barszcz z grzybowymi uszkami nie mają sobie równych.

 9. Jakoś mnie te zmiany nie dziwią. Jak przyszedł pis, wycinali wszystkich w pień. Wszędzie. Oddziały KRUS jednym podpisem straciły wszystkich kierowników . I co ? Teraz dziwne , że po ośmiu latach zmiana? A wtedy co? Tak świetnie było jak zmieniali?

 10. Widać, że większość komentujących nie zadała sobie trudu i nie sprawdziła, że nowy nadleśniczy ponad 15 lat pracuje we Lwówku i zna nadleśnictwo jak własną kieszeń. Że merytorycznie to człowiek z ogromną wiedzą i doświadczeniem a personalnie to osoba miła,otwarta i konkretna co potwierdzą pracownicy i interesanci nadleśnictwa. Że przez ostatnie lata, kiedy był zastępcą, zajmował się leśną robotą a nie klepaniem się po plecach na okolicznych festynach- ale czy to źle? Warto się czasem zastanowić przed dawaniem upustu swoim frustracjom. Panu nadleśniczemu życzę powodzenia i sukcesów w pracy.

  • To prawda, nowy Nadleśniczy to człowiek z ogromną wiedzą i doświadczeniem, o las możemy być spokojni, bo na pewno nie będzie działał na jego szkodę. Zna się na lesie i nie bardzo dobrze współpracuje z ludźmi. To, że ktoś z bliskich osób jest partyjny nie oznacza że też się taki stajesz… Nie pakujcie wszystkich do jednego worka. Niektóre zmiany są nieuniknione, ale tutaj las nie ucierpi, bo jest w na prawdę dobrych rękach.

 11. Za trzy miesiące będzie dalsza karuzela nazwisk.
  Widać, że ktoś tu z trzeciej drogi na powiecie lwóweckim ma duże macki.
  Oj będzie się działo……

 12. Rudy nieźle u nas szaleje.
  To co, w czerwcu-lipcu znowu nowe nazwiska w spółkach Skarbu Państwa ?
  Na to wygląda.
  Co niektórzy będą chyba ściągać plakaty w Mojeszu…. aby z hukiem nie wylecieli z nowych stanowisk.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here