Jest już gotowa koncepcja kompleksu otwartych basenów

1
2585
grafika: Burmistrz Miasta Świeradów- Zdrój

Władze miasta mają już opracowaną koncepcję kompleksu otwartych basenów miejskich. Te mają mieć trzy niecki basenowe podgrzewaną wodę, zjeżdżalnie…

 

O budowę basenu miejskiego w Świeradowie- Zdroju w kampanii wyborczej zabiegali kandydaci z komitetu wyborczego “Młodość i Doświadczenie”, z którego do rady weszli radni: Mateusz Szumlas, Kamila Pytlakowska, Paweł Mikołajczak i Paweł Lech.  Dziś radny Mateusz Szumlas w rozmowie z nami przyznaje, iż po tym jak wygrał wybory nie porzucił tego pomysłu i wnosił o jego realizację podczas posiedzeń Rady Miasta. Niektórym pomysł wydawał się wręcz niemożliwy do zrealizowania, a jednak.

Jak wspomina radny dzięki przychylności całej Rady Miasta oraz Burmistrz udało się pozyskać środki na realizację tej inwestycji. Te pochodzą po części z konkursu „Rosnąca odporność”, w którym to dzięki znacznemu wzrostowi wyszczepienia mieszkańców, Świeradów- Zdrój otrzymał milion złotych oraz rządowemu programowi wsparcia gmin górskich, które mocno straciły na locdownie i z którego gmina otrzymała 2,5 mln zł.

Dziś Burmistrz uzdrowiskowej gminy prezentuje koncepcję kompleksu otwartych basenów miejskich w Czerniawie- Zdroju. Jak wspomina w mediach społecznościowych będą to 3 niecki basenowe. Pierwsza: o wymiarach 36 metry na 24 metry do pływania i do uprawiania kajak polo️. Druga o wymiarach 23 metry na 16 metrów typowo do pływania. I trzecia najmniejsza o wymiarach 16 metrów na 8 metrów oraz głębokości do 60 cm służąca jako brodzik dla maluszków.

Woda w basenach ma być podgrzewana kolektorami słonecznymi, które zamontowane będą na dachu przebieralni. Dodatkowo do brodzika dostawione będą zjeżdżalnie.

– To będzie bardzo ważna dla mieszkańców naszego miasta, ale także z pewnością i dla turystów oraz mieszkańców okolicznych gmin inwestycja. Cieszę się z jej realizacji. Pragnę bardzo serdecznie podziękować tu kolegom i koleżankom Radnym oraz panu Burmistrzowi i pracownikom Urzędu Miasta za przychylność do realizacji tego zadania i za ciężką pracę, która jeszcze przed nami. – dziękuje radny Mateusz Szumlas, który wspomina, że przed Miastem teraz starania o pozwolenie na budowę i zabieganie o wykonawcę.

Jeżeli wszystko dobrze się ułoży, to już niedługo mieszkańcy uzdrowiska będą mogli korzystać z dobrodziejstw własnego, miejskiego basenu.

grafika: Burmistrz Miasta Świeradów- Zdrój

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here