Mieszkańcy znaleźli niewybuchy

1
1456

W dniu wczorajszym lwóweccy policjanci otrzymali zgłoszenie o niewybuchu znalezionym na skraju miejscowości. Dziś dyżurny odebrał kolejne zgłoszenie z tego samego sołectwa.

 

W poniedziałek Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim odebrał zgłoszenie o niewybuchu znalezionym na skraju jednej z miejscowości w gminie Lwówek Śląski. Okazało się jednak, iż niewybuch znajduje się tuż poza granicami naszego powiatu, dlatego niezwłocznie sprawę przekazano mundurowym z powiatu bolesławieckiego.

Dziś rano lwóweccy policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie o znalezionym niewybuchu. Ten znajduje się kilkaset metrów od poprzedniego, jednak tym razem już na terenie naszego powiatu. Na miejsce zadysponowano zostali policjanci wraz z nieetatową grupą rozpoznania minersko- pirotechnicznego, którzy dokonali sprawdzenia terenu i znaleziska potwierdzając, że jest to pocisk artyleryjski.

Z relacji mieszkańców wynika, iż może to być pocisk kalibru 85 mm z radzieckiej armat.

Sprawę natychmiast zgłoszono patrolowi saperskiemu z Bolesławca. Do czasu przybycia saperów policjanci zabezpieczają miejsce znaleziska.

zdjęcie wykonane przez mieszkańców

Przypominamy, iż w przypadku znalezienia niewybuchu lub niewypału, nie należy go dotykać czy przenosić lecz natychmiast zadzwonić na numer alarmowy 112.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here