Jest decyzja w sprawie uprawy konopi

4
1340
zdjęcie poglądowe - fot. policja

Radni określili ogólną powierzchnię przeznaczoną pod uprawę konopi włóknistych w województwie dolnośląskim. Te będzie można uprawiać także w gminach powiatu lwóweckiego.

 

Podczas ostatniej sesji radni sejmiku podjęli uchwałę określającą ogólną powierzchnię przeznaczoną pod uprawę konopi włóknistych w województwie dolnośląskim określając ją na 4.331,976 ha.

W ostatnich latach widoczny jest znaczy wzrost zainteresowania uprawą konopi włóknistych na terenie województwa dolnośląskiego w porównaniu do lat 2012 – 2017, w których coroczna powierzchnia nie przekraczała 250 ha. Sytuacja ta może być spowodowana możliwością otrzymania prze rolników wsparcia bezpośredniego związanego z produkcją w sektorach produkcji roślinnej w postaci płatności do powierzchni uprawy konopi włóknistych.

W gminie Lubomierz pod uprawę będzie można przeznaczyć 19 ha, w gminie Lwówek Śląski 19 ha, w gminie Mirsk 20,3 ha, w gminie Gryfów Śląski 19,61 ha, a w gminie Wleń 19 ha.

4 KOMENTARZE

    • To teraz już ich nie będzie bo ta włóknista zapyli te wasze i to spowoduje, że straci swoje odurzające właściwości. A pyli nawet do 7km przy odpowiednich warunkach 🙂

  1. To zrób. Masz jaja żeby anonimowo pisać a nie masz żeby coś z tym zrobić czy też zgłosić? A po za tym to w tym Lubomierzu to i tak jeden wielki cyrk co się wyrabia

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here