Jest areszt za przemyt i handel narkotykami

4
2013

W dniu 15 lipca 2020 roku Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze, na wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, zastosował areszt tymczasowy wobec czterech mężczyzn, obywateli polskich, podejrzanych o uczestnictwo w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wewnątrzwspólnotowym przewozem metaamfetaminy, a także podejrzanym o handel narkotykami.

 

W ramach prowadzonej działalność przestępczej mieszkańcy okolic Zgorzelca, w wieku od 29 do 48 lat, dokonywali przywozu narkotyków z Republiki Czech na teren Polski, a następnie handlowali sprowadzonym towarem. W sumie sprowadzili do Polski nie mniej niż 1.300 gram metaamfetaminy oraz pół kilograma konopi innych niż włókniste, tzw. marihuany. Wszystko o łącznej wartości ponad 136.000 zł.

Zastosowane wobec zatrzymanych mężczyzn areszty są wynikiem żmudnej pracy Prokuratorów Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze oraz funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego. W procesie gromadzenia materiału dowodowego korzystano również z międzynarodowej pomocy prawnej organów ścigania Republiki Czech.

Aresztowanym mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata oraz grzywna. Byli oni już wcześniej karani, w tym jeden z nich za przestępstwo związane z narkotykami.

 

-/ Prokuratura Okręgowa Jel. Góra/-

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here