Strażacy walczyli z pożarem domu w Olszanicy

0
1072
fot.: OSP Zagrodno

10 zastępów strażaków zmagało się z pożarem budynku. Na miejscu pracowali także policjanci i zespół ratownictwa medycznego. Akcja trwała 4 godziny.

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek tuż przed godziną 21. To wówczas dyżurny SK KP PSP w Złotoryi został powiadomiony o pożarze domu w Olszanicy w gminie Zagrodno.

Początkowo na miejsce zdarzenia zadysponowano 3 zastępy Straży Pożarnej z JRG Złotoryja oraz OSP Olszanica i OSP Zagrodno. Ale po dotarciu pierwszego zastępu na miejsce zdarzenia, potwierdzono okazało się, że ze względu na wielkość pożaru potrzebne są większe siły i środki.

Dyżurny SK KP PSP w Złotoryi zadysponował kolejne zastępy Straży Pożarnej z JRG 3 Chojnów, OSP Krzywa, OSP Grodziec, OSP Radziechów i OSP Prusice ( zabezpieczenie).

 

 

„Działania strażaków polegały na zbudowaniu 5 linii gaśniczych, zabezpieczeniu terenu działań, gaszenie i dogaszanie zarzewi ognia w różnych częściach domu w aparatach powietrznych. Niestety szybko rozwijający się ogień strawił większość pomieszczeń na parterze domu, część pomieszczeń na pierwszym piętrze oraz część strychu.” – relacjonują druhowie z OSP Zagrodno, którzy dodają, iż na miejsce pożaru zostało wezwane Pogotowie Ratunkowe do 2 mieszkańców tego domu, którzy ratowali swój dobytek przed przyjazdem Straży Pożarnej, całe szczęście żaden z nich nie został poszkodowany.

Akcja gaśnicza trwała ponad 4 godziny a przez następne kilka godzin miejsce pożaru było monitorowane przez strażaków z OSP Olszanica.

fot.: OSP Zagrodno

fot.: OSP Zagrodno

fot.: OSP Zagrodno

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here