Jest areszt tymczasowy dla złodzieja samochodu zatrzymanego po pościgu

7
2203

Sąd Rejonowy w Lwówku Śl. zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec mężczyzny podejrzanego o to, że tuż przed Sylwestrem w Gryfowie Śląskim z parkingu sklepowego skradł samochód marki BMW 6GT o wartości 250.000 zł.

 

W dniu 30 grudnia doszło do kradzieży samochodu osobowego marki BMW 6GT o wartości 250 tys. zł. zaparkowanego pod jednym z marketów w Gryfowie Śląskim. Pokrzywdzony pozostawił pojazd przed sklepem, a w środku został jego 15-letni syn. Sprawca po wejściu do środka, stanowczo kazał chłopcu wysiąść, a sam odjechał w/w autem.

Natychmiast została powiadomiona policja i patrol podjął pościg za skradzionym BMW. Do akcji włączyli się funkcjonariusze z innych powiatów, ustawiono na drogach blokady, a na miejscu kradzieży pracował specjalnie powołany zespół, który zabezpieczał m. in. ślady pozostawione przez złodzieja, przesłuchiwał świadków oraz przeglądał monitoring z trasy ucieczki. Zorganizowana akcja wielu wydziałów komendy w Lwówku Śląskim oraz współpraca z innymi patrolami z sąsiednich powiatów, zakończyła się sukcesem i przede wszystkim zatrzymaniem sprawcy kradzieży oraz odzyskaniem auta.

Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim zastosował wobec podejrzanego 25-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Policjanci ustalają teraz wszystkie okoliczności tego przestępstwa. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

-/asp. szt. Monika Kaleta, KWP Wrocław/-

7 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here