Jechał „wężykiem”. Miał 2,5 promila

1
1645
zdjęcie poglądowe (fot.:mazowiecka.policja.gov.pl)

Rowerzysta stwarzał zagrożenie nie tylko dla siebie samego, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Został zatrzymany.

 

Pomimo zaostrzonych od 2022 roku kar za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości nadal na drogach spotkać możemy rowerzystów będących pod wpływem alkoholu. Do jednej z takich sytuacji doszło wczoraj, 13 września br. w Kotliskach.

„Policjanci lwóweckiej komendy zauważyli rowerzystę, którego sposób jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Takie zachowanie było groźne nie tylko dla mężczyzny, ale również dla pozostałych użytkowników drogi.” – wskazuje starszy sierżant Olga Łukaszewicz z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląski.

Policjanci natychmiast zatrzymali rowerzystę. Już podczas rozmowy od mężczyzny czuć było alkohol, dlatego został on poddany badaniu.

„Podczas kontroli wyczuli od niego woń alkoholu, a badanie alkomatem wykazało, że miał 2,5 promila w organizmie. Mieszkaniec powiatu lwóweckiego będzie musiał zapłacić wysoki mandat.” – dodaje policjantka.

Za kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości ustawodawca przewidział mandat w wynosi 2500 zł.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here