Jechał slalomem. Zauważył go policjant

0
1197

Jechał od krawędzi do krawędzi jezdni, gwałtownie hamował i przyspieszał czym stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

W niedzielę, 27 marca br. będąc w czasie wolnym od służby policjant Zespołu Patrolowo- Interwencyjnego Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim ul. Kolejowej zauważył pojazd, którego kierujący prowadził niebezpieczną jazdę.

Jak tłumaczy policja jechał on od krawędzi do krawędzi jezdni, gwałtownie hamował i przyspieszał czym stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Gryfowski funkcjonariusz podejrzewając, że kierujący VW może być nietrzeźwy bez chwili wahania zareagował i zajechał mu drogę uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę.

„W momencie, gdy policjant otworzył drzwi pojazdu od razu wyczuł silną woń alkoholu o czym niezwłocznie powiadomił Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim. Na miejsce przybyli policjanci z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim, którzy wykonali dalsze czynności z zatrzymanym mężczyzną.” – relacjonuje sierżant Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji, która wskazuje, iż badanie 44- latka na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało wynik blisko 1 promila.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here