Piraci drogowi stracili prawo jazdy

2
943

Mimo wielu dodatkowych obowiązków związanych z koronawirusem, policjanci codziennie wyjeżdżają do służby i realizują swoje ustawowe obowiązki. Policjanci ruchu drogowego dbając o bezpieczeństwo na drogach powiatu lwóweckiego dokonywali pomiaru prędkości w miejscu niebezpiecznym m.in. dla osób pieszych. W trakcie kontroli trzech kierujących straciło prawo jazdy za zbyt szybką jazdę.

 

W dniu wczorajszym policjanci Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej w Lwówku Śląskim, zatrzymali prawa jazdy 3 kierującym. Rekordzistą był 70-letni kierujący, który w Pasieczniku jechał Citroenem 124 km/h. Mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego przekroczył tym samym dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 74 km/h. Nieznacznie mniej na liczniku swojego Peugeota miał mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. 48-latek pędził 120 km/h. Tyle samo miał na liczniku 66- letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego, który poruszał się samochodem osobowym marki Opel.

Wszyscy kierowcy, oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania, zostali ukarani mandatami karnymi, a do ich kont zostanie dodanych 10 punktów karnych.

Przypominamy:

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

 

-/st.post. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski/-

2 KOMENTARZE

    • Tam przed tą przepaścią jest znak teren zabudowany czyli ograniczenie do 50 więc trzeba jechać tyle a nie zapierdalać jak debil zwłaszcza ze poniżej często stoi policja geniuszu tam nie ma autostrady.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here