Jechał pijany. Uszkodził znaki drogowe

3
2519

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, naruszenia zakazu sądowego, kierowanie wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 2 promile. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzewanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, naruszenie zakazu sądowego, kierowanie wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień oraz spowodowanie kolizji.

14 kwietnia 2021 roku, około godziny 18.05 policjanci pojechali na zgłoszenie, z którego wynikało, że kierujący pojazdem marki VW Golf, na nowo budowanym rondzie przy ul. Jana Pawła II w Podgórzynie uszkodził znaki drogowe, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze ruszyli na poszukiwanie kierowcy. Zauważyli wskazany pojazd na ul. Nad Stawami, posiadał on widoczne uszkodzenia. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. Od mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało 2 promile. W trakcie kontroli policjanci ustalili, że mężczyzna kierował wbrew zakazowi sądowemu, który obowiązuje go do 2024 roku oraz wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień za przekroczenie punktów karnych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz 34-latek za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

-/podinspektor Edyta Bagrowska, KMP Jel. Góra/-

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here