Jechał 105 km/h w terenie zabudowanym i stracił prawo jazdy

1
1883

Policjanci z ruchu drogowego kontrolowali prędkość przejeżdżających po naszym powiecie samochodów. Dla jednego z kierowców niespodziewane spotkanie ze stróżami prawa zakończyło się mandatem karnym, punktami oraz utratą prawa jazdy. Kierujący skodą pędził z prędkością 105 km/h, łamiąc tym samym obowiązujące przepisy i stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

 

Policjanci ruchu drogowego każdego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób przejeżdżających przez nasz powiat. Jednym z zadań podczas pełnionej przez nich służby jest kontrola prędkości. To właśnie nadmierna prędkość jest główną przyczyną powstawania wypadków drogowych i kolizji.

Całkowicie o tym zapomniał 42-letni kierowca skody, którego namierzyli radarem mundurowi. W Lwówku Śląskim kierujący pędził przez teren zabudowany z prędkością 105 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem został zatrzymany do kontroli drogowej.

Za przekroczenie prędkości jazdy o 55 km/h zostało mu zatrzymane prawo jazdy na czas 3 miesięcy oraz nałożony mandat karny w wysokości 1500 złotych i 13 punktów karnych.

Apelujemy o ostrożną jazdę. Każdy uczestnik ruchu drogowego ma wpływ na to, co dzieje się na drogach. Poruszając się po nich bezpiecznie, dajesz bezpieczeństwo innym.

-/sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here