Jarmark wielkanocny w Lubomierzu

4
1588

Kiedy zbliża się Wielkanoc rynki miejskie ożywają, wypełniają się stoiskami pełnymi kolorowych ozdób, pysznych smakołyków i wyrobów rzemieślniczych. Tak też było dziś w Lubomierzu.

 

W niedzielę, 24 marca 2024 już od wczesnych godzin porannych na lubomierskim rynku było gwarno. Na kilkunastu stoiskach swoje wyroby prezentowali przedstawicielki m.in. KGW w Pasieczniku, Pani Daria Major, Klub Seniora „Nie ma Mocnych”, Szkoła Podstawowa w Pławnej, Rada Rodziców Przedszkola Miejskiego w Lubomierzu, Żłobek Gminny „Wojtusiowa Kraina”, KGW Pławnianki, silna reprezentacja ze Stowarzyszenia Przyjaciół Lubomierza, czy Pani Agata Hubska. W mieście Samych Swoich po raz kolejny zagościły także Bransoletki Przyjaźni.

Nie da się ukryć, iż lubomierski jarmark wielkanocny to miejsce, gdzie talent i kunszt rzemieślników wybijał się na pierwszy plan, szczególnie w kontekście wykonywanych ozdób świątecznych. Znaleźć tam można było pisanki, kurczaczki i zajączki wykonane w różnych technikach, do tego tradycyjne wianki i palmy wielkanocne. Misternie zdobione rękodzieło to idealny pomysł na dekoracje wielkanocnego stołu.

Trudno również nie docenić wkładu pracy i serca włożonego w domowe wypieki. Oprócz babek, mazurków, czy pierników nie brakowało również pięknie zdobionych ciast i babeczek.

Niemniej lubomierski jarmark, to tak dla wystawców, jak i odwiedzających go nie tylko okazja do przedświątecznych zakupów, ale również do spotkania się ze znajomymi, sąsiadami, wspólnych rozmów i składania życzeń.

Z okazji zbliżających się Świat Wielkiej Nocy redakcja Lwówecki.info składa wszystkim najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, nadziei, wytrwałości i wiry. Niech te Święta będą czasem wytchnienia i radości oraz wielu wspaniałych chwil w gronie rodzinnym.


4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here