Jakie funkcje posiada telewizor Samsung Excellence Line?

1
408

Mimo pozornych podobieństw, nowoczesne telewizory bardzo się od siebie różnią, a producenci z roku na rok mają coraz więcej do zaoferowania. Sposób wykonania matrycy oraz rozdzielczość ekranu tylko niektóre elementy, jakie można ze sobą porównywać. Rozwój widać także na innych płaszczyznach. Najlepszy przykładem są najnowsze urządzenia z serii Samsung Excellence Line. Wyjaśniamy, czym różnią się od innych telewizorów!

 

 

Samsung – lider na rynku telewizorów znów zaskakuje

Trzeba przyznać, że Samsung nieprzypadkowo jest liderem wśród producentów telewizorów. Ta koreańska firma kreuje trendy i wyznacza nowe standardy. Jako pierwsza wprowadziła między innymi matryce QLED czy wyjątkowo designerskie telewizory z serii The Frame. Urządzenia z serii Samsung Excellence Line to propozycja dla najbardziej wymagających widzów. Czym te produkty różnią się od innych? Warto wymienić ich najważniejsze cechy!

  • System podświetlenia Quantum Mini LED – tym, co wyróżnia telewizory Samsung Excellence Line od innych, jest na pewno system podświetlania ekranu. Źródłem światła są tysiące diod LED, które są znacznie mniejsze od standardowych – potrafią podświetlać poszczególne części ekranu w znacznie bardziej precyzyjny sposób. Przy ciemnych scenach obraz będzie jeszcze bardziej szczegółowy. Lepszy kontrast dostrzeżesz na pierwszy rzut oka!
  • Wzmocniona głębia obrazu – zapomnij o spłaszczonych, nienaturalnych obiektach. W telewizorach Samsung Excellence Line obraz jest niezwykle realistyczny. Najważniejsze obiekty widoczne na ekranie są optymalizowane w czasie rzeczywistym, dzięki czemu stają się bardziej wyraziste niż elementy tła. W efekcie obraz wydaje się trójwymiarowy i daje poczucie głębi. Złożony proces przetwarzania obrazu w taki sposób to zasługa neuronowego procesora Quantum AI 8K.
  • Skalowanie obrazu do rozdzielczości 8K – dziś jeszcze trudno o treści w jakości 8K – brakuje ich zarówno na fizycznych nośnikach, jak i na platformach streamingowych. Jednak dla posiadacza telewizora Samsung Excellence Line to nie problem. Urządzenie potrafi podnosić jakość każdej sceny i optymalizować parametry obrazu tak, żeby materiał w niższej rozdzielczości wyglądał perfekcyjnie – jakby składał się z 33 milionów pikseli.
  • Więcej niż smart TV – Samsung SmartThings – nowoczesne urządzenia to urządzenia inteligentne. Sprzęty firmy Samsung potrafią stworzyć spójny, intuicyjny ekosystem, w którym wiele urządzeń kontrolujesz za pomocą jednej aplikacji w telefonie. SmartThings to udoskonalany od lat, prosty i intuicyjny sposób na kontrolę całego domu!
  • Inteligentna kalibracja obrazu – w każdym pomieszczeniu panują inne warunki do oglądania filmów czy seriali. Samsung wychodzi z założenia, że to nie widz ma się dostosować do telewizora, a telewizor do widza. Dzięki funkcji kalibracji obraz zostanie dokładnie zoptymalizowany do pomieszczenia, w którym znajduje się telewizor, uwzględniając przy tym poziom jasności czy odwzorowanie kolorów.
  • Dźwięk Dolby Atmos – listę najciekawszych technologii zamyka przetwarzanie dźwięku w formacie Dolby Atmos. Dzięki temu znakomity obraz dopełni prawdziwie przestrzenny dźwięk – taki, jak w sali kinowej.

Samsung Excellence Line – dla kogo?

Samsung Excellence Line to propozycja dla najbardziej wymagających kinomanów czy gamerów, którzy nie chcą iść na kompromis i pragną tego, co najlepsze. Oszałamiająca oprawa audiowizualna, jaką zapewniają te urządzenia, jest czymś, co docenili dziennikarze technologiczni i testerzy na całym świecie.

Telewizory Samsung znajdziesz w MediaMarkt – zarówno Excellence Line, jak i wiele innych modeli!

-/materiał partnera/-lh

1 KOMENTARZ

  1. Podstawowa funkcja każdego telewizora to ogłupianie społeczeństwa. W TV nie ma już nic poza reklamą propagandą i manipulacją. Najgorsze jest jednak to, że ludzie chcą za to płacić.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here