Jaki wybrać prezent na Dzień Dziadka?

2
273

Dziadkowie bardzo często są ważnymi osobami w życiu ludzi, dlatego w ten szczególny dzień, kiedy obchodzone jest ich święto, chcemy w symboliczny sposób docenić ich obecność. Jakie prezenty są mile widziane na Dzień Dziadka? Poniżej znajduje się kilka propozycji.

 

 

Spora porcja dobrej lektury

22 stycznia obchodzony jest Dzień Dziadka, a tego dnia bardzo często kupujemy seniorom produkty, które mają zapewnić im większą odporność czy zdrowie. Jeśli jednak dziadek na własną rękę dba o swoją kondycję, warto poszukać pomysłów w innych kategoriach takich, jak miłe przeżycia w dobrym towarzystwie czy rozrywka.

Prezentem na Dzień Dziadka może być też książka, a jeśli dziadek przepada za historycznymi biografiami, to “Rasputin” Douglasa Smitha zapewni mu sporo radości. Kompleksowa i napisana w przystępny sposób biografia człowieka, który zmienił oblicze carskiej Rosji to doskonała okazja, żeby poznać całe tło historyczne, które doprowadziło do rewolucji bolszewickiej i upadku Romanowów. W książce znajduje się też sporo ciekawostek na temat ważnych momentów w historii całej Europy.

Poruszająca historia na cześć dziadków

“Dziadkowie” Martina Caparrosa to wzruszająca historia dwóch mężczyzn, którą autor napisał na cześć swoich dziadków. Ich losy są niczym gotowy materiał na scenariusz i aż trudno uwierzyć w to, że skrzyżowały się w odległej Argentynie. Jeden z dziadków uciekł do Ameryki Południowej z ogarniętej wojną domową Hiszpanii, a drugi wyemigrował do Buenos Aires w latach dwudziestych XX wieku. Był polskim Żydem z Warszawy, który w stolicy Argentyny prowadził sklep z meblami i który po czasie dowiedział się, że cała jego rodzina skończyła w komorach gazowych Treblinki, Martin Caparros ze zdumiewającą troską o detale odtwarza losy swoich przodków, którzy stali się ofiarami najważniejszych wydarzeń historycznych w XX wieku.

Odkrywcza historia polskich chłopów

“Pańszczyzna” Kamila Janickiego to książka, która powinna była powstać już wiele lat wcześniej. Po raz pierwszy ktoś postanowił kompleksowo podejść do historii polskich chłopów i przedstawić ich sytuację na przestrzeni stuleci. Jak to możliwe, że w kraju, który prężnie się rozwijał, wciąż możliwe było niewolnictwo? O niedoli polskich chłopców pańszczyźnianych w XVI wieku mówiono w całej Europie. Dzięki tej książce czytelnicy mają okazję przekonać się, do jakich zasad musieli dostosowywać się pracujący od rana do nocy chłopi i dlaczego dostawali od swoich panów ogromne ilości alkoholu. To również świetna okazja, aby poznać tajniki polskiej polityki w różnych epokach.

-/materiał partnera/-wh

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here