Jak sprawdzić, kiedy ZUS przeleje 500 plus?

1
1269

Kolejne ponad 590 mln zł zostanie przelanych jeszcze w tym tygodniu na konta rodziców. Terminy wypłat w każdym miesiącu to 2, 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 i 22 dzień miesiąca.

 

Wielu rodziców chciałoby poznać termin, w jakim pieniądze z ZUS będą przelewane. – Mogą to zrobić sami logując się na swoje konto na PUE ZUS – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Jak to zrobić krok po kroku: Po zalogowaniu należy wybrać kafel „Rodzina 500+”, wyświetlić listę złożonych wniosków, potem zaznaczyć wniosek i wyświetlić „szczegóły”, a następnie „wypłaty i zwroty”.

1 czerwca tego roku rozpoczął się nowy okres świadczeniowy “Rodzina 500 plus”, pierwszy obsługiwany wyłącznie przez ZUS. W tym tygodniu 591 mln zł. zostanie przelanych na konta rodziców. W minionym tygodniu była to kwota blisko 600 mln zł. To oznacza, że łącznie będzie to kwota około 1,2 mld zł.

– Każdy rodzic będzie mieć stały termin płatności, który jest przydzielany automatycznie, losowo i będzie obowiązywał przez cały okres, na który zostało przyznane 500 plus – wyjaśnia Kowalska-Matis.

Terminy wypłat to 2, 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 i 22 dzień miesiąca. W przypadku, gdy płatność wypada na dzień wolny od pracy, środki zostaną przekazana dzień wcześniej.

Świadczenie wychowawcze tzw. 500 plus jest przyznawane od 1 czerwca do 31 maja każdego roku. Wniosek o świadczenie wychowawcze jest elektroniczny. Można go złożyć przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, przez portal Empatia lub swój bank. Pieniądze trafiają wyłącznie na rachunki bankowe.

Możliwość złożenia wniosków drogą elektroniczną to przede wszystkim ogromna wygoda dla rodziców. Sami oni decydują, kiedy to zrobić. Dzięki elektronizacji mogą je składać także w weekendy, kiedy tradycyjne odwiedzanie urzędów jest niemożliwe.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here