Niewybuch w lesie w Mojeszu

0
1589

Chociaż od zakończenia II wojny światowej minęło sporo czasu, to nadal zdarzają się przypadki znalezienia pozostałości w postaci niewybuchów. Dzisiaj tj. 16.03.2020 r. mieszkaniec gm. Lwówek Śląski podczas spaceru w lesie znalazł niewybuch.

Dzisiaj (16 marca br.) Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezionym niewybuchu niedaleko starej cegielni między Mojeszem a Płóczkami Górnymi. Znalezisko, prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej ujawnił na jednej z leśnych dróg, spacerujący mężczyzna. Na miejsce pojechali policjanci z lwóweckiej Komendy, którzy zabezpieczyli miejsce. Powiadomiono Patrol Rozminowani z Jednostki Wojskowej w Bolesławcu, którzy zabezpieczą pocisk i przewiozą na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany. Okazało się, że jest to pocisk artyleryjski kal. 105 mm z czasów II Wojny Światowej.

Przypominamy, że w przypadku znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia nie należy go dotykać, ruszać i przenosić w inne miejsce. Kategorycznie zabrania się podnoszenia, odkopywania i wyrzucania do ogniska, jezior, stawów, czy głębokich rowów. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Należy niezwłocznie oddalić się z miejsca zagrożenia i natychmiast powiadomić policję.

 

-/ st.post. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here