Jak radzić sobie z przebarwieniami na zębach?

0
551

Zdrowe i czyste zęby to ważny element higieny każdego z nas. Dlatego kiedy na zębach pojawiają się przebarwienia, chcemy działać szybko i skutecznie stosując zabieg wybielania zębów. Skąd bierze się ten problem i jak mu zaradzić?

1. Przyczyny nieestetycznych przebarwień na zębach
2. Jak radzić sobie z przebarwieniami?

Przebarwienia, zwłaszcza zębów przednich, mogą pojawić się nawet jeśli regularnie myjemy zęby i dbamy o higienę jamy ustnej. Przyczyn ich powstawania jest bowiem kilka. Ta nieestetyczna dolegliwość może dotyczyć zarówno pojedynczych zębów, jak i całego uzębienia. Na szczęście z pomocą może przyjść dentysta.

Przyczyny nieestetycznych przebarwień na zębach

Na przebarwienia wpływa wiele czynników wewnątrzustrojowych oraz zewnątrzustrojowych. Są to zazwyczaj cząsteczki barwników, które pojawiają się w strukturze zęba. Często wynikają ze schorzeń lub przyjmowanych leków. Zabarwienie zęba można czasem powiązać z konkretną przyczyną. Żeby ją ustalić, trzeba skonsultować się z stomatologiem. Czasami przebarwienia wynikają z wad wrodzonych szkliwa. Białe przebarwienia mogą być konsekwencją urazu lub oznaką próchnicy. Demineralizacja prowadząca do próchnicy objawia się też żółtą barwą pojedynczych zębów. Jeżeli zęby przybierają barwę pomarańczową, wynika to najczęściej z aktywności bakterii chromogennych. Na kolor uzębienia może też wpływać dieta. Jeśli zęby stają się brązowe, ma to zazwyczaj związek ze zbyt częstym przyjmowaniem takich pokarmów jak coca-cola czy herbata. Na przebarwienia mają też wpływ złe nawyki. Najbardziej powszechnym jest palenie papierosów. Zęby stają się żółtawe, a na dziąsłach pojawia się ciemnobrązowy nalot. Jest to efekt działania substancji smolistych zawartych w papierosach, które dostając się do jamy ustnej, osiadają na zębach oraz dziąsłach.

Jak radzić sobie z przebarwieniami?

Pomocnym zabiegiem jest wybielanie zębów. Poznań jest miastem, w którym działa wielu specjalistów w tym zakresie. Zabieg wybielania zębów poprzedza skaling, piaskowanie, a następnie polerowanie zębów. Potem rozpoczyna się właściwe wybielanie. Poznań to jedno z miejsc, gdzie najczęściej wykorzystuje się metodę laserową. Trwa ono około godziny, a efekt zauważalny jest niemal od razu. Druga często stosowana metoda to Prevdent. Następuje rewitalizacja szkliwa, dzięki czemu zęby są bielsze oraz mniej wrażliwe. Właściwym miejscem na wykonanie takiego zabiegu jest klinika stomatologiczna. Poznań oferuje kilka takich miejsc, gdzie specjaliści dbają o białe i zdrowe zęby. Zabieg wybielania zębów jest bezpieczny. Wyjątkiem jest uczulenie na środki wykorzystywane do wybielania. Nie zaleca się też wykonywać zabiegu u kobiet w ciąży.

To niesamowite, jak spektakularne efekty daje metoda ICON. Biała plamka była i …..zniknęła. Bez borowania 🙂 A Pacjentka wyszła z gabinetu przeszczęśliwa!Więcej informacji o tej metodzie: http://sobotadent.pl/stomatologia-estetyczna/usuwanie-bialych-plamek/

Opublikowany przez SOBOTA House of Dentistry Wtorek, 22 sierpnia 2017

-/ Artykuł napisany przy współpracy z Kliniką Stomatologiczna Sobotaclinic.pl Poznań /-
Lh

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here