Jak kupić najlepsze ubezpieczenie OC dla motocykla?

0
176

Ubezpieczenie OC dla motocykla

To ile kosztuje ubezpieczenie motocykla zależy mniej więcej od podobnych czynników jak ubezpieczenie samochodu. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to właśnie popularne OC. Wybierając ubezpieczenie OC motocykla z pewnością warto porównać ze sobą kilka ofert, bo każde towarzystwo ubezpieczeniowe posiada własne, specyficzne kryteria wyliczania składki. Do obliczania składki może być brany zarówno wiek kierującego pojazdem jak i doświadczenia na drodze. Nie bez znaczenia pozostaje dotychczasowa historia ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie OC motocykla chroni kierowcę przed ponoszeniem sporych wydatków, w przypadku wypadku. Osoby, które go nie posiadają słono zapłacą, a w pierwszej kolejności zapłaci za nich ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny. Jednak rozliczenie się z nim to przeważnie koszt kilkukrotnie wyższy niż jednorazowa składka. Więcej na ten temat przeczytasz na: www.ubezpieczeniaonline.pl/komunikacyjne/a/oc-na-motocykl-ile-kosztuje-i-jak-kupic-ubezpieczenie-motocykla/482.html

Ubezpieczenie OC motocykla

Ubezpieczenie OC dla motocykli jest popularne i dostępne praktycznie w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Jednak nie wszędzie cena będzie taka sama. Podczas wyliczania składki warto porównać kilka ofert, gdyż niektóre z nich mogą okazać się dużo wyższe. Przy określaniu wysokości składki towarzystwa biorą przeważnie pod uwagę pojemność silnika. Jest to jeden z głównych aspektów, które mają wpływ na cenę. Wynika to z tego, że motory o dużej pojemności silnika mogą osiągnąć zdecydowanie wyższą prędkość, a co za tym idzie jest zdecydowanie wyższe ryzyko wypadku.

Zdarza się, że możesz kupić ubezpieczenie oc motocykla praktycznie w tej samej cenie, co ubezpieczenie skutera. Jednak częściej sytuacja ta ma miejsce w przypadku motorów o niewielkiej pojemności silnika.
Więcej za OC zapłacą młodzi kierowcy, którzy nie posiadają doświadczenia za kierownicą.
Najtańsze ubezpieczenie OC dla motoru to koszt około 100 złotych za rok. Oznacza to, że ubezpieczenie motoru jest zdecydowanie tańsze niż samochodowe( ubezpieczenie auta znajdziesz na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/).

Ubezpieczenie motocykla

Warto podkreślić to, że ubezpieczenia motocykla jest obowiązkowe i nie można go czasowo zawiesić. Oznacza to, że należy płacić zawsze, nawet w przypadku kiedy nie korzystasz z danego pojazdu. Czasowe zawieszenie jest możliwe w przypadku np. pojazdu ciężarowego. Możliwość wykupienia czasowego ubezpieczenia ma także miejsce w przypadku zabytkowych pojazdów, które zostają wprowadzone do ruchu jedynie okresowo. Jednak taka decyzja może być podjęta jedynie przez biegłego, który uznaje dany pojazd za zabytkowy.

Ubezpieczenie OC motocykla jest obowiązkowe. Jednak tak jak w przypadku samochodów istnieje możliwość wykupu także dodatkowego zakresu czyli AC motocykla. Na taki rodzaj ochrony często decydują się właściciele motocykli, którzy dopiero rozpoczynają swoją podróż na dwóch kółkach. Dzięki temu, w momencie spowodowania przez nich wypadku, naprawa motocykla nie stanowi obciążenia dla budżetu. Większość pokrywa towarzystwo ubezpieczeniowe. Warto jednak zawsze przeczytać wcześniej zakres jaki oferuje dana oferta. Ubezpieczenie AC może obejmować całkowity wkład lub zawierać zapis o tym, że właściciel pojazdu także ma wkład w naprawę. Wysokość ochrony z pewnością wpłynie także na końcową sumę ubezpieczenia. Warto dowiedzieć się o ubezpieczenie AC, w momencie, kiedy będziesz wybierać polisę OC. Często komplet ubezpieczeń jest niższy.

-/materiał partnera/-lh

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here