Jak głosować? Na kogo głosować?

10
136

Już w najbliższą niedzielę odbędą się wybory parlamentarne, podczas których wybierzemy kandydatów do Sejmu i Senatu. Mimo, że do rozpoczęcia głosowania pozostało zaledwie kilka dni, to nadal spora część osób, które deklarują udział w wyborach nie wie na kogo głosować.

W wyborach do Sejmu w okręgu wyborczym nr 1 obejmującym swoim zasięgiem część województwa dolnośląskiego, powiatów: bolesławiecki, głogowski, jaworski, jeleniogórski, kamiennogórski, legnicki, lubański, lubiński, lwówecki, polkowicki, zgorzelecki, złotoryjski oraz miast na prawach powiatu: Jelenia Góra, Legnica możemy głosować na kandydatów reprezentujących następujące komitety:

Lista numer 1 – KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
Lista numer 2 – KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Lista numer 3 – KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Lista numer 4 – KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ
Lista numer 5 – KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
Lista numer 8 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY

Natomiast w wyborach do Senatu RP, w okręgu wyborczym nr 1 obejmującym powiaty: bolesławiecki, lubański, lwówecki i zgorzelecki, będziemy mogli oddać głos na kandydatów reprezentujących następujące komitety:

 • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
 • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY
 • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Jak oddać głos w wyborach do Sejmu i Senatu? Obejrzyj koniecznie spot PWK

 

Przypominamy, wybory już w najbliższą niedzielę 13 października 2019 roku.

10 KOMENTARZE

 1. a nad czym się tu zastanawiać PiS nie rozliczył sie do dziś z obietnic i smaruje kolejne dali wam 500+ ale zaraz to 500 będzie warte mniej niż 100 ha ha ha Człowiek idzie do sklepu i liczy na co go stać bo ceny rosną jak szalone. Do lekarza nie idzie sie dostać a to co zrobili ze szkołami to woła o pomstę do nieba Nigdy więcej Pisu Ta pani Kidawa- Błońska to widać że mądra i rozsądna kobieta i takiej nam potrzeba na premiera GŁOSUJCIE na KOALICJĘ OBYWATELSKĄ

  • Pani Kidawa jako przyszły premier?. Nic nie mam przeciwko tej Pani ale ona potrafi czytać tylko z karteczki jak niegdyś “bigos” a to urąga mojej inteligencji gdybym miał oddać głos na taką kandydatkę. Jeśli chodzi o ceny to przypomnę Ci, że mamy wolny rynek. Wiesz co to znaczy?. Dewaluacja 500+ w twoim wydaniu jest zwykłą złośliwością. Ale zakładając że masz rację ( a nie masz) to jak mówi stare przysłowie ” lepszy rydz niż nic). Zawsze popierałem Platformę ale ostatnie wydarzenia zdjeły mi klapki z oczu. Nie ma innej opcji jak PiS. i mówię to bez żalu. Pozdrawiam.

   • Jest takie powiedzenie-daj facetowi kilka kieliszków wódki a zaraz powie ci kim jest.Twoje jedno tylko jedyne zdanie “… Ale zakładając że masz rację ( a nie masz) to jak mówi stare przysłowie ” lepszy rydz niż nic)…”.Po pierwsze-nie ma człowieka nieomylnego w 100% a ty w nawiasie swojego zdania (a nie masz) stawiasz siebie w roli nieomylnego w 100% eksperta.Po drugie-“lepszy rydz niż nic” i tu może byłeś na stadionie Darów Lasu w niedzielę na skeczu kabaretu Ławeczka z Sulejukiem to mogłeś posłuchać śpiewanej ballady z morałem na końcu,ze niektórzy rodacy za kilka groszy sprzedadzą w wygięciu swoje cztery litery.Mimo wszystko pozdrawiam choć nie pomogę!

 2. Mam apel do młodych rodziców,którym na sercu leży zdrowie ich dzieci i przyszłych wnuków odeślijcie do lamusa tych “starych leśnych dziadków” jak mówił klasyk o sędziach TK w najbliższych niedzielnych wyborach.Postawcie na sympatyków swojej opcji ale na ludzi wykształconych i młodych,którym na dzieciach zależy podobnie jak wam młodym.
  Przecież to płakać się chce jak człowiek słucha,że stary już ale kandydat na senatora z Krakowa powiedział wczoraj czy przedwczoraj jak na “profesora przystało”,że invitro to eksperyment medyczny.Czy ten kandydat na senatora zdaje w tej chwili sprawę w jakiej sytuacji postawił tych prawie 3000 urodzonych ludzi,jeszcze raz ludzi a nie robotów,którzy mają rozum i których tak samo jak kandydata na senatora ostre słowo ogromnie boli.Czyżby ten “pan profesor” chciał tym ludziom w dowodach osobistych zapisać EKSPERYMENT?Jeżeli w/g tego pana jest to eksperyment to już jednak udany.A chyba całkiem nieudanym eksperymentem było wybranie pewnej osoby na bardzo ważne stanowisko w Polsce o której to osobie jego mama a żona tego starego “mądrego” kandydata na senatora mówiła dziennikarzom zaraz po wyborach,że jej syn dostał misję specjalną (widać nie udaną bo może to też eksperyment) od samego Pana Boga.
  Albo druga jeszcze z wczoraj wypowiedź staruszka byłego ministra środowiska,ze żłobki i przedszkola to pozostałość (eksperyment też chyba) komunizmu.
  Proszę was młodzi tacy jak ja-odrzućcie tych niereformowalnych staruszków z list wyborczych w niedzielę bo kto jak kto ale oni to wam nie umilą życia.

  • Twój apel na nic.Myślę,że chodzi ci o tych starców z PiSu.Sympatycy PiSu przy kartce wyborczej nie posługują się rozumem a tylko ściągą (często od proboszcza) i okularami po to tylko aby nie pomylić się ze ściągą.Mimo,że jestem katolikiem praktykującym to dziwię się co zamierza w przypadku wyboru na posła robić w sejmie jeden kandydat z plakatów uczący religii?Czy chce może christalizować sejm jak podobnie chciał to robić z Europą obecny premier.

   • No zobacz…. a ja myślałem że chodzi o Cimoszewicza i Millera których w złotej karecie wwiózł na salony Eu “opozycjonista Solidarności Walczącej”, obrońca demokracji i zacięty wróg komuchów” sam Grzegorz Schetyna, wielki przyjaciel NOBLYSTY który sam obalił komunię.
    … no zobacz

 3. Wszystko tylko nie PiS to jest banda kr_____w doprowadzają państwo do ruiny puszczą nas z torbami ok obiecują ale pieniędzy na ich obietnice nie ma to jest banda durni i nic więcej

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here