Inwestycje Wspierające Edukację- Powiat Lwówecki w VI Kadencji

4
612

W roku 2020 Powiat Lwówecki zrealizował ambitny projekt rewitalizacyjny, przywracając do życia nieużywany budynek internatu Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich.

 

Metamorfoza, obejmująca kompleksowy remont i modernizację, miała na celu stworzenie nowoczesnego centrum edukacyjnego, spełniającego najwyższe standardy.

W ramach projektu dokonano wymiany instalacji elektrycznej, cieplnej i wodno-kanalizacyjnej. Budynek został docieplony, zmodernizowano stolarkę okienną i drzwi, a także przystosowano go do nowoczesnych standardów bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Te zmiany nie tylko poprawiły standardy techniczne, ale również znacząco wpłynęły na komfort uczniów i kadry edukacyjnej.

Oprócz prac remontowych, koncepcja rewitalizacji obejmowała tworzenie nowoczesnych przestrzeni dydaktycznych, w tym pracowni oraz sal wykładowych.

Projekt stanowi wyjątkowy wkład Powiatu Lwóweckiego w lokalny system edukacyjny. Zmodernizowany budynek internatu staje się symbolem zaangażowania w przyszłość mieszkańców, tworząc nowoczesne centrum edukacyjne, gotowe na wyzwania XXI wieku.

Zapraszamy do odkrywania metamorfozy, która nie tylko rewitalizuje przestrzeń edukacyjną, ale także odzwierciedla postęp i innowacyjne podejście do edukacji. Dzięki tej inwestycji, Powiat Lwówecki kształtuje nowoczesne centrum edukacyjne.

czytaj: Komfortowy internat i nowoczesne pracownie dydaktyczne

-/Powiat Lwówecki/-

4 KOMENTARZE

  1. Łatwiej w małej elitarnej szkole uzyskać lepsze wyniki, niż w potężnej wielobranżówce. Inne są też priorytety. Dla regionu szkoła z internatem i z tak bogatą ofertą edukacyjną jest dobrem nie do przecenienia. Tak naprawdę obydwa modele są potrzebne i w praktyce widać, jak pięknie się uzupełniają pod każdym względem.

    • Jasne, to po co tam liceum czy technikum skoro kończy ją znaczna ilość osób bez matury? To lepiej szkoły zawodowe tam utworzyć z prawdziwego zdarzenia lub technikum nastawionego jedynie na zdobycie zawodu, doświadczenia i tytułu technika po zdanym egzaminie, a nie matury. Ludzi idąc tam do liceum czy technikum chcą mieć maturę(ci z technikum również tytuł zawodowy), poświęcają kilka lat na to. Dla części kończy się fiaskiem. Strata czasu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here