Ile książek zebrano dla Biblioteki w Płóczkach Górnych?

5
760
zdjęcie poglądowe

Zakończyła się zbiórka książek w ramach akcji „Podaruj książkę Bibliotece w Płóczkach Górnych”, która trwała do 15 grudnia 2020 roku. W sumie udało się zebrać 2609 książek. Ilość zebranych egzemplarzy przekroczyła nasze oczekiwania. Zaangażowani byli zarówno studenci i pracownicy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy jak i mieszkańcy Legnicy.

Zebrane książki, 21 grudnia 2020 roku, na kilka dni przed świętami przetransportowano i przekazano do punktu zbiórki Płóczkach Górnych, gdzie będą czekać na uruchomienie Biblioteki. Wśród darów pojawiły się książki dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych czytelników. Nie zabrakło bajek, powieści przygodowych, literatury podróżniczej, romansów, kryminałów czy książek historycznych.

Celem akcji było odtworzenie w sołectwie biblioteki i wzbogacenie księgozbioru o ciekawe pozycje książkowe. Misji odtworzenia Biblioteki w Płóczkach Górnych podjęło się, działające od 2009 roku Stowarzyszenie Maltanowo. Biblioteka, która niegdyś funkcjonowała w sołectwie została zamknięta. Mieszkańcy, którzy chcą wypożyczyć książki muszą jeździć do Lwówka Śląskiego, co szczególnie dla osób starszych jest sporym kłopotem. Dlatego też powstał pomysł, by wesprzeć osoby, które lubią czytać.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy w imieniu mieszkańców wsi, dziękuje serdecznie wszystkich darczyńcom. Głęboko wierzymy, że akcja, w którą włączyliśmy naszą Uczelnię przyczyni się do rozwoju czytelnictwa w Polsce.

5 KOMENTARZE

  1. Czy przewidywane sa jeszez takie akcje . Mam troche ksiazek , a jakos nie potrafie ich wyrzucic , czy tez na makulature oddac . Niestety nie wiedzialem ,ze jest taka akcja.

  2. Zobaczymy po pół roku ilu będzie czytelników i jak skończy się epidemia. Inne biblioteki we wsiach w regionie upadły bo dzieci pożyczają lektury w szkołach a starsi ludzie prawie nie pożyczali. Jak dzieci szły po lekcjach do biblioteki to już były zamknięte a podatnicy płacili

  3. Duże brawa dla Stowarzyszenia Maltanowo, Biblioteki są potrzebne ludziom na wsiach, na całym Dolnym Śląsku trwa akcja organizowania na wsiach filii bibliotecznych , u nas jak zwykle nic nie potrzebne, zlikwidować, zamknąć i niektórzy sołtysi niech schowają klucze do kieszeni od tych pomieszczeń i wówczas będzie ok! . Biblioteki działające na wsiach to są jedyne małe centra kultury, gdzie można wypożyczyć dobrą książkę i wziąć udział w ciekawych spotkaniach, zajęciach i warsztatach. Takie hasła że – BIBLIOTEKI NIE SĄ POTRZEBNE – głoszą osoby które nie korzystają z bibliotek, najwięcej mają do powiedzenia ludzie którzy nie czytają książek, nie biorą udziału w spotkaniach i imprezach bibliotecznych. Zazdroszczę ty wioskom gdzie jeszcze uchowały się biblioteki, nie dajcie sobie zamknąć tych filii , bo waszym dzieciom zostaną tylko przystanki autobusowe, bo tak właśnie u nas jest od czasu kiedy pod byle jakim pretekstem zlikwidowano bibliotekę.

  4. Książka i biblioteka to skarb w małych wioskach, świetlice są pozamykane jedynie biblioteki coś organizują dla nas mieszkańców zapomnianych wsi , Lwówek pięknienie a o wsiach zapomniano … brawa dla MALTANOWA !!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here