Chcą stworzyć wiejską bibliotekę. Szukają książek

2
1251
zdjęcie poglądowe

Członkinie Stowarzyszenia Maltanowo chcą stworzyć na wsi bibliotekę. Panie poszukują książek, które mogłyby wzbogacić ich projekt.

 

Powstałe w 2009 roku Stowarzyszenie Maltanowo to organizacja wspierająca wieś Płóczki Górne w gminie Lwówek Śląski i jej mieszkańców.

Celem stowarzyszenia jest przede wszystkim podniesienie samorealizacji społecznej, integracja mieszkańców, promowanie postaw aktywnych społecznie oraz poprawa wyglądu i estetyki wsi. Ważne jest także przywrócenie świadomości o pochodzeniu agatów oraz modernizacja i rozbudowa infrastruktury technicznej. Wszystkie cele mają, więc za zadanie poprawienie standardu, wartości i jakości życia ludności wiejskiej w Płóczkach Górnych”. – czytamy na społecznościowym profilu stowarzyszenia, które przez ponad dekadę działalności realizowało wiele działań na rzecz mieszkańców a także promowało sołectwo w regionie, jak również poza granicami naszego kraju.

Najnowszym projektem stowarzyszenie jest pomysł odtworzenie w sołectwie biblioteki.

Biblioteka, która niegdyś funkcjonowała w sołectwie została zamknięta. Mieszkańcy, którzy chcą wypożyczyć książki muszą jeździć do Lwówka Śląskiego, co szczególnie dla osób starszych jest sporym kłopotem. Dlatego też powstał pomysł, by wesprzeć osoby, które lubią czytać.

Jeżeli ktoś z Was ma przeczytane książki, to zamiast odkładać je na półkę, może dać im drugie życie przekazując dla Stowarzyszenia Maltanowo z Płóczek Górnych. Mile widziane są wszystkie tytuły, jednak najchętniej te, które „łapią za serce” – romanse, ale również powieści, kryminały, …

Bliższych informacji o projekcie i tym jak przekazać książki udziela Pani Jolanta Mańkiewicz – tel.: 609 093 593. Książki można także zostawić w sklepie komputerowym GraMa przy ulicy Sienkiewicza 40 w Lwówku Śląskim.


Ile książek zebrano dla Biblioteki w Płóczkach Górnych?

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here