Hotelarze z ZSE-T pojadą do Grecji

1
267

Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich odbędą praktyki zawodowe w Grecji.

Pierwszy wyjazd miał miejsce w listopadzie 2017 roku. W wyjeździe uczestniczyło aż 66 uczniów z klas o profilach hotelarz i gastronom. Wówczas dzięki programowi Erasmus+ młodzież poznała ciekawe miejsca, w tym m.in. Saloniki, czy Monastery, uczestniczyła w całodziennym rejsie po morzu Egejskim i spacerowała po górze Olimp. A to tylko niektóre z przeżytych atrakcji. Dni pobytu w Grecji wypełnione były też zajęciami artystycznymi, tanecznymi, kulinarnymi. Uczniowie i ich opiekunowie mogli poznać Grecję i pokochać ją całym sercem.

Już wkrótce dzięki staraniom dyrekcji i nauczycieli Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich do Grecji pojedzie kolejna grupa młodzieży. W wyniku konkursu ZSE-T uzyskało ogromne dofinansowanie na udział w tym projekcie, bo aż 96.835 Euro! To ogromny sukces dla rakowickiej szkoły, tym bardziej, iż do programu Erasmus+ przystąpiło aż 1.000 szkół, a tylko 250 z nich uzyskało pozytywny wynik.

W tegorocznych praktykach zawodowych uczestniczyć będą głównie uczniowie klasy o profilu HOTELARZ, ale także uczniowie klas o profilach gastronom i informatyk.

Udział w projekcie to znakomita okazja na pogłębienie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych a w przyszłości na zwiększenie szans na zatrudnienie na krajowym i europejskim rynku pracy.

Każdego dnia uczniowie będą odbywali praktyki zawodowe, podczas których sprawdzą już nabyte umiejętności i zdobędą nowe doświadczenia w swoich branżach. Poznają także grecką kuchnię, zasady i sposoby przygotowywania potraw. Ponadto będą mieli okazję w praktyce sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego, ponieważ to w tym języku odbywa się szkolenie.

Wyjazd to nie tylko praktyka zawodowa – program pobytu obejmuje również poznanie kultury, walorów turystycznych, zwyczajów i tradycji mieszkańców tego niezwykle urokliwego regionu. W weekendy planowane jest zwiedzanie regionu, a każdego wieczoru bogaty program kulturalny.

Przed uczniami z klas technikum o profilach HOTELARZ, technik żywienia i usług gastronomicznych, czy informatyk Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich moc wrażeń, których już dziś wielu ich kolegów i koleżanek może pozazdrościć. Nabyte umiejętności i wspaniałe przeżycia na długo pozostaną w pamięci i z pewnością zwiększają ich atrakcyjność na rynku pracy.

zobacz także: ZSE-T Rakowice: Z pasją i sukcesami uczą języków obcych

-/ ZSE-T/red./-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here