Gryfowianie z nagrodą na festiwalu filmów w Łodzi!

7
1027
film animowany sonata gryfów 5

Film animowany “SONATA” zajął trzecie miejsce na festiwalu filmów animowanych O!PLA w Łodzi. Twórcami filmu są osoby z Gryfowa Śląskiego, które zajmują się różnymi projektami artystycznymi.

 

 

„Sukces! Nasz film animowany “SONATA” zajął trzecie miejsce w kategorii OFF&GO na festiwalu filmów animowanych O!PLA w Łodzi.” – poinformowała nas Pani Ewelina Lichman współtwórczyni obrazu.

“SONATA” była pokazywana także na AIU Film Festival w Kuwejcie 2023 oraz First-Time Filmmaker Sessions – by Lift-Off Global Network 2023.

Animacja opowiada o słynnym pianiście, który pod koniec życia postanawia odnaleźć swoją muzę z młodości. Jak się okazuje, nigdy nie jest za późno na szukanie miłości.

Twórcami filmu są osoby z Gryfowa Śląskiego, które zajmują się różnymi projektami artystycznymi. Są zaangażowani w tworzenie filmów animowanych, prowadzenie warsztatów animacji poklatkowej oraz realizację różnorodnych projektów muzycznych.

Ewelina Lichman ukończyła szkołę rzemiosł artystycznych na kierunku rzeźba. Śpiewa oraz gra na skrzypcach i wiolonczeli. Zajmuje się tworzeniem makiet, lalek i marionetek.

Przemysław Kocik wspomógł produkcję swoją wiedzą na temat oświetlenia, sprzętu, montażu filmów oraz grafiki komputerowej.

Joanna Małoszczyk – poetka i malarka, została producentką filmu. Szczególne podziękowania dla Mariusza Dragana za okazaną bezinteresowną pomoc.

Warto tu przypomnieć, iż pod koniec ubiegłego roku w ramach warsztatów, jakie odbyły się w Stacji Kultury w Świeradowie- Zdroju dzieci stworzyły animację poklatkową przedstawiającą rewitalizację linii kolejowej z Gryfowa Śląskiego, przez Mirsk do Świeradowa- Zdroju. Wówczas zajęcia prowadzili Ewelina Lichman oraz Przemysław Kocik, którzy podczas tych zaznajomili uczestników z każdym etapem powstawania filmu, a najmłodsi zapoznali się z wieloma dziedzinami artystycznymi i wcielili się w wiele ról.

7 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here