Gryfów Śląski: Znamy zwycięzców zawodów sportowo- pożarniczych

0
3898

Poznaliśmy najlepsze drużyny OSP z terenu gminy Gryfów Śląski. Te wyłonione zostały w zawodach, które w niedzielne popołudnie odbyły się na gryfowskim stadionie miejskim. Udział w nich wzięły drużyny dziecięce, młodzieżowe, kobiece, męskie oraz goście z zaprzyjaźnionej gminy Gryfice.

 

3 lipca 2022 roku w Gryfowie Śląskim odbyły się zawody sportowo- pożarnicze, w których udział wzięło 7 drużyn męskich z terenu gminy Gryfów Śląski, walczących nie tylko o puchar i nagrody, ale także możliwość startu w zawodach powiatowych, które planowane są na wrzesień br. W zawodach wystartowała także głośno dopingowana drużyna kobieca z OSP Wolbromów. Nie zabrakło także najmłodszych strażaków z MDP OSP Rząsiny i MDP OSP Ubocze. Gościnnie w zawodach wystartowała również drużyna OSP Kukań z zaprzyjaźnionej z Gryfowem Śląskim gminy Gryfice.

Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7×50 m z przeszkodami oraz w ćwiczeniach bojowych. Nad ich poprawnością czuwała Komisja sędziowska w skład której weszli funkcjonariusze KP PSP w Lwówku Śląskim powołani przez Komendanta st. bryg. Mariusza Mroza. Sędzią głównym zawodów był st. kpt. Robert Duliński, ponadto w skład komisji sędziowskiej weszli: kpt. Bartosz Lisowski, asp. Adam Rzeczycki, mł. ogn. Kamil Lampart, sekc. Filip Bąk, sekc. Małgorzata Czepiel i asp. Agnieszka Dworak.

Dodatkową atrakcja dla wszystkich przybyłych był pokaz pierwszej pomocy oraz strażacki poczęstunek.

Klasyfikacja generalna zawodów sportowo- pożarniczych OSP gminy Gryfów Śląski:

  1. OSP Ubocze – 112,97 pkt.
  2. OSP Rząsiny – 125,88 pkt.
  3. OSP Wolbromów – 129,12 pkt.
  4. OSP Gryfów Śląski – 143,62 pkt.
  5. OSP Młyńsko – 151,25 pkt.
  6. OSP Krzewie Wielkie – 165,35 pkt.
  7. OSP Proszówka – 172,75 pkt.
  1. Jedyna Drużyna Kobieca z  OSP Wolbromów w klasyfikacji generalnej zdobyła 179,47 pkt.

Goście z OSP Kukań zdobyli łącznie 132,59 pkt.

W startach drużyn dziecięcych i młodzieżowych liczyła się głównie dobra zabawa w duchu rywalizacji. Wszystkie drużyny były zwycięskie.

Drużyna Dziecięca OSP Ubocze
Drużyna Dziecięca OSP Rząsiny

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Ubocze
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Rząsiny

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here