Gryfów Śląski: Śmieci niczyje

7
370

Na terenie całego miasta zlokalizowane są punkty, w których mieszkańcy mogą pozbyć się selektywnie zebranych odpadów komunalnych, tj. papieru, tworzyw sztucznych, szkła oraz bioodpadów. Niestety w dużej mierze punkty te stały się miejscami, w których podrzucane są odpady wielkogabarytowe, odpady budowlane a nawet zmieszane odpady komunalne.

Często w pojemnikach na odpady biodegradowalne można znaleźć pampersy, a w pojemnikach na papier tworzywa sztuczne czy też styropian. Tak zwane „śmieci niczyje” nie tylko negatywnie wpływają na wygląd naszych ulic, ale również generują koszty za ich uprzątnięcie, które ponoszą wszyscy mieszkańcy gminy. Warto podkreślić, że wygląd Gryfowa Śląskiego jest wizytówką nas wszystkich, świadczy o kulturze osób w nim mieszkających. Dlatego przypominamy, że odpady wielkogabarytowe i inne odpady problemowe można przekazać bezpłatnie do Punktu Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych mieszczącego się na terenie ZBGKiM przy ul. Kolejowej 42 w Gryfowie Śląskim.

Jednocześnie należy pamiętać, że kto nie wykonuje obowiązków wynikających z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, gromadzi odpady w miejscach do tego nieprzeznaczonych, podlega karze grzywny do 500 zł.

Sporządziła: Agnieszka Olszówka mł.ref.ds. gospodarki odpadami /UGiM Gryfów Śląski/

7 KOMENTARZE

  1. Na Źródlanej obok Felczerskiej to jest masakra blacha ledwo wisi na dachu śmietnika syf brud, drzwi i zamki ledwo zipią masakra może by w końcu ktoś to zrobił od nowa i postawił nowy ładny śmietnik żeby to jakoś wyglądało ????

  2. Ja niewiem jak to jest ze sami sobie ludzie syf robią, ten problem to nie tylko w Gryfowie bo w Mirsku też tak jest, czas dorosnąć i zacząć myśleć co się robi. Po to chyba są takie punkty gdzie można oddać takie odpady.

  3. A ja mam tylko jedna sugestie co do wywozenia posegregowanych odpadow do ZBGKiM. Niby wszytsko fajnie, ale czuje sie tam jak intruz, albo jakis przestepca. Podac trzeba ulice skad jestem, numer domu tez. Czekam tylko kiedy zaczna rzadac nazwiska. Rozumiem ze chca miec jakies rozeznanie moze skad pochodzą śmieci chociaz nie mam pojecia po co. Chyba przestaje sie dziwić ze ludzie wywoza śmieci do lasu. Niedlugo zaczna pytac skad mam tyle smieci wlasciwie. A nie moge porostu posprzatac lasu i przywiesc szklo czy plastik? Czy wtedy tez trzeba podać ulice? Ci co zostawia smieci pod smietnikami nie musza sie chociaz tlumaczyc, ten co zawiezie grzecznie do zbmu niestety nie jest anonimowy

  4. Nie kazdy ma czym zawiezc swoje wielogabarytowe smieci do zbmu. Jak podstawiano kontenery do tzw wystawek to jakos ludzie zatargali nawet duze rzeczy. Juz niestety wystawek nikt nie organizuje takze co sie dziwic ze ludzie pod smietnikami zostawiaja

  5. Domyslam sie ze zaraz bedzie atak ze nie o smieciach wielogabarytowych jest mowa w atrykule itd. Wiem, widze co jest na zdjeciach. Moja wzmianka o smieciach ktore mozna zawiezc do zbmu jest po to, gdyz zlosci mnie fakt ze nie ma kontenerow wystawkowych tylko “wywiad” skad pochodza śmieci

  6. Wystarczy tylko częściej wywozić śmieci i problem sam zniknie , przykład 2 pojemniki na śmieci ul. Grodzka wywóz raz w tygodniu , to chyba za mało, ewentualnie mieszkańcy mogą zrobić grafik kto kiedy śmieci wyrzuca.
    Ps jak się zrobi chłodno to będzie utylizacja nocną, nie będzie śmieci ta. niczyje.
    Pozdrawiam

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here