Gryfów Śląski: Próbował wręczyć łapówkę

2
1321

W dniu 26.08.2021r. w miejscowości Gryfów Śląski Inspektorzy Transportu Drogowego WITD Wrocław oddział w Jeleniej Góry prowadzili kontrole z wykorzystaniem Mobilnej Linii Diagnostycznej, która wyposażona jest w wagę.

 

Jeden z skontrolowanych pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony okazał się przeładowany o 1 tonę. Kierowca został ukarany mandatem karnym, oraz otrzymał zakaz dalszej jazdy do czasu doprowadzenia pojazdu do normatywności. Jednakże kierowca tego pojazdu nie miał zamiaru rozładować pojazdu i chciał namawiać Inspektorów do zmiany decyzji i pozwolenia na odjazd z punktu kontroli bez rozładunku.

Inspektorzy nie wyrazili na to zgody. Po kilkudziesięciu minutach prowadzący pojazd podszedł do Inspektora, który go kontrolował i oznajmił „że jakoś to załatwimy” jednocześnie włożył rękę do kieszeni kurtki służbowej funkcjonariusza. Inspektor chwycił za rękę kontrolowanego, w której jak się okazało był banknot 200 złotowy.

Będący na punkcie kontroli drugi inspektor zauważył całą sytuację i udzielił wsparcia koledze zatrzymując kierowcę do czasu przyjazdu organów ścigania. Na miejsce kontroli wezwano Policję, która aresztowała kierowcę. Dalsze czynności prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lwówku Śląskim.

Przy okazji należy przypomnieć, że zgodnie z art. 229 § 1 Kodeksu karnego § 1. kto udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

-/WITD Wrocław/-

2 KOMENTARZE

  1. Każdy ma swoją cenę, ten krokodyl albo zorientował się, że kolega go obserwuje albo co bardziej prawdopodobne 200 zł nie zrobiło na nim żadnego wrażenia i nie chciał ryzykować za taką sumę.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here