Gryfów Śląski pozyskał środki z programu Senior+

5
1132

W 2020 r., podobnie jak w roku poprzednim, na realizację programu „Senior+” rząd przeznaczył 80 mln zł. Jednostki samorządu terytorialnego mogły ubiegać się zarówno o wsparcie na utworzenie lub wyposażenie nowych placówek, jak i dofinansowanie placówek już istniejących.

 

Do dofinansowania rekomendowano w sumie 738 ofert. W pierwszym module dotyczącym tworzenia nowych placówek było to 191 ofert na łączną kwotę 28,8 mln zł, w drugim obejmującym dofinansowanie do placówek już istniejących – 547 ofert na łączną kwotę 31,8 mln zł – poinformowała wczoraj minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Wśród beneficjentów tegorocznego rozdania znalazł się Gryfów Śląski.

Gmina Gryfów Śląski otrzyma w bieżącym roku 150 tys. zł. dotacji na realizację projektu: „Utworzenie i wyposażenie Klubu Seniora”, w ramach Programu wieloletniego “Senior+” na lata 2015-2020, co zostało oficjalnie ogłoszone na stronie: senior.gov.pl. W ramach w/w zadania zostaną zmodernizowane i wyposażone pomieszczenia w budynku przy ul. Kolejowej 45 w Gryfowie Śląskim. Przedmiotowy projekt zakłada również świadczenie specjalistycznych zadań i usług na rzecz docelowej grupy osób starszych 60+, na realizację których Gmina wystąpiła do RPO WD, w tym również na zadania remontowe w kwocie 80 tys. zł. Wyniki tego naboru mają zostać ogłoszone jeszcze w marcu br. – wyjaśnia Pan Krzysztof Rozenbajger inspektor ds. pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych w Urzędzie Gminy i Miasta Gryfów Śląski.

 

5 KOMENTARZE

  1. Tak rządzi PiS ,PO-wcy takiego programu Senior+ by wam nie dało, fakt że w Gryfowie jest dużo PO-wców i jacy szczęśliwi jesteście to dobrze , Nam w Lubomierzu trudno będzie uzyskać jakiekolwiek dotacje wnioski będą odrzucane tak se nagrabili.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here