Burmistrz na odchodne zatrudni. Kogo?

14
4403
Mariola Szczęsna Burmistrz Lwówka Śląskiego (zdjęcie poglądowe)

Na kilka dni przed rozstaniem się z funkcją Burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski Mariola Szczęsna w trybie pilnym chce zatrudnić pracownika. Skąd ten pośpiech?

 

 

Klęska Marioli Szczęsnej w wyborach

Po wyborach samorządowych, które odbyły się w dniu 7 kwietnia 2024 roku Mariola Szczęsna definitywnie żegna się ze stanowiskiem burmistrza Lwówka Śląskiego. Pełniąca przez dwie kadencje tę zaszczytną funkcję członkini Polskiego Stronnictwa Ludowego nie tylko nie otrzymała dalszego mandatu zaufania od wyborców, ale odniosła w tych wyborach druzgocącą klęskę. Głos na nią oddało zaledwie 1885 wyborców. To stanowiło jedynie 29,9 procent głosujących. Ponadto Szczęsna do nowej rady wprowadziła tylko jednego radnego ze swojej listy. Natomiast jej konkurent, Pan Dawid Kobiałka zdobył 70,1 procent poparcia oraz czternaście mandatów w radzie – w tym jeden dla niego samego, z którego obejmując funkcję Burmistrza zrezygnuje a w to miejsce wejdzie zwycięzca dodatkowych wyborów, jakie odbędą się najprawdopodobniej dopiero po wakacjach.

Oferta pracy w urzędzie

Tuż po przegranej w wyborach szefowej urzędu, na stronach magistratu, w jednej z wielu zakładek pojawiło się ciekawe ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy.

Wśród wymagań wobec kandydatka, czy kandydatki na to stanowisko w ogłoszeniu pojawiło się m.in. wykształcenie minimum średnie; specjalność rachunkowość, ekonomia, administracja, udokumentowany minimum trzy letni staż pracy, znajomość obsługi programów komputerowych: Word, Arkusz kalkulacyjny- zgodny z MS Excel, mile widziana znajomość programu WYDRA, czy jako dodatkowy warunek udokumentowany roczny staż pracy w księgowości lub na stanowisku o podobnym zakresie zadań.

O naborze na wolne stanowisko pracy w urzędzie redakcja Lwówecki.info pisała w materiale – Referent ds. podatków w pełnym wymiarze czasu pracy

Dla kogo praca w urzędzie?

I nie byłoby nic dziwnego w ogłoszeniu o naborze na wole stanowisko urzędnicze, gdyby nie sposób publikacji ogłoszenia oraz krótki termin na zgłaszanie kandydatów.

Jak się bowiem okazuje ogłoszenie nie pojawiło się na stronie głównej Urzędu Gminy i Miasta w Lwówku Śląskim, gdzie obejrzałoby je z pewnością sporo więcej mieszkańców, nie pojawiło się także w mediach społecznościowych, gdzie zapewne cieszyłoby się dużym zainteresowaniem, a ukazało się na w Biuletynie Informacji Publicznej, czyli miejscu, gdzie obowiązkowo powinno zostać opublikowane, ale gdzie przeciętny mieszkaniec nie zagląda każdego dnia śledząc szczegółowo zmiany na wszystkich zakładkach.

Ponadto w ogłoszeniu zapisano wyjątkowo krótki termin zgłaszania się kandydatów. Otóż ogłoszenie na stronach BIP ukazało się kilka minut po godzinie 15. w dniu 10 kwietnia 2024 roku, a zainteresowanie pracą mają czas zaledwie do godz. 16:30 dnia 18 kwietnia na złożenie wszystkich stosownych dokumentów.

Praca w Lwówku Śląskim

Nie tylko nas zastanawia sposób działania na odchodne M. Szczęsnej, bo skoro tak pilnie trzeba zatrudnić pracownika, skoro na jego wyłonienie nie można już czekać do początku maja, kiedy to nowy burmistrz zasiądzie na urzędzie, bo magistrat może sobie nie dać rady, to dlaczego ogłoszenie nie zostało opublikowane na głównej stronie oraz w mediach społecznościowych?

Po czterech dniach zakładka z ogłoszeniem o pracę wyświetlona została – uwaga: 8 razy!!!

Po tym, jak ogłoszenie to zostało opublikowane na stronach Lwówecki.info mieszkańcy dzwonią do nas i pytają czy to jest praca dla wszystkich, czy praca tylko dla przyjaciela króliczka. My z tymi pytaniami odsyłamy do jeszcze pełniącej funkcję burmistrza Lwówka Śląskiego M. Szczęsnej.

Oczywiście każdy spełniający warunki zawarte w ogłoszeniu może o to stanowisko aplikować.

14 KOMENTARZE

 1. Jej środowisko będzie się mścić, nie mogą się za wszelką cenę pogodzić z porażką. I tylko straszą, że będą blokować z centrali fundusze… teraz wychodzi jak im zależy na mieszkańcach

 2. Nabór naborem, wszystko jasne. Oprócz jednego, na czyje zlecenie redakcja Lwówecki Info zamieszcza taką informację ? Artykuł podpisany przez dziennikarza z imienia i nazwiska nadaje mu cechy rzetelnej informacji. Brak tego atrybutu może zakwalifikować nawet słuszne intencje do plotki.

 3. Wszystko co wychodzi z głowy jeszcze panującej ma cel .
  Na nowego burmistrza zagłosowało nie bez powodu 70 % . Wybierają świeżą i młodą krew społeczeństwo dało wyraźny sygnał , że oczekuje również na zmiany w środku urzędu . Zastępca i sekretarz absolutnie do wymiany Panie Dawidzie . Chcemy wyraźnej zmiany !

 4. ogłoszenia na to stanowisko pojawiają się od 5 lipca 2023 roku? Nikt się nie zgłasza i znowu dają. Dajcie już burmistrzowej spokój zaraz idzie na emeryturkę i nie wróci

  • Zapewne większość nie poświęci czasu, aby zweryfikować taką informację, a szkoda, bo może wtedy nie byłoby tyle hejtu….i pochopnie wyciąganych wniosków…

 5. Teraz takimi nadmuchanymi “problemami” będzie zajmować się obecna władza, ? Jeśli tak to zmarnowałem swój głos.
  To jakie teraz oferty pracy ostatnio dodane pójdą pod lupę, do placówek oświaty, mikro i makro przedsiębiorstwa, biedronki? Bo jak piszecie “na odchodne” trzeba ludzi zatrudnić…. Drodzy mieszkańcy powiatu szanujmy siebie i innych

 6. Czyżby pani Burmistrz na koniec swoich rządów chce swoimi ludźmi obsadzić stanowiska. Chętny już chyba dawno jest. Jak ma się do tego rezygnacja pana M. Huzarewicza z redakcją Lwówek 24. Przypadek nie sądzę. Nie wierzę już w żadne przypadki. Jak dla mnie to podziękowania od pani Burmistrz za współpracę w kampanii. I obsada stołków swoimi niby kompetentnymi ludźmi. Żenda. Nie można odejść w spokoju. Panie Dawidzie liczę że zrobi pan czystki na tych stołkach.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here