Gryfów Śląski: Co w ramach Funduszu sołeckiego?

9
225
zdjęcie poglądowe - siłownia w ZSE-T w Rakowicach Wielkich

W budżecie na 2020 rok Gmina Gryfów Śląski zaplanowała wydanie 137.076,97 zł na zadania w sołectwach w ramach Funduszu Sołeckiego. Sprawdź, co i gdzie będzie robione.

Fundusz Sołecki to pieniądze w budżecie gminy zagwarantowane dla sołectwa na wykonanie przedsięwzięć służących poprawie warunków życia mieszkańców. Ilość pieniędzy dla sołectwa jest uzależniona od zamożności gminy. W ustawie o funduszu sołeckim zawarto wzór, za pomocą którego oblicza się wysokość środków przypadających na dane sołectwo. Jeżeli rada gminy uzna, że może przeznaczyć dla danego sołectwa więcej pieniędzy, może to zrobić. Pieniądze z funduszu sołeckiego można przeznaczyć na realizację tych zadań gminy, które będą służyły poprawie życia mieszkańców danego sołectwa, a także na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Ze środków z Funduszu Sołeckiego mieszkańcy wsi mogą np. zbudować lub wyremontować plac zabaw dla dzieci, naprawić chodniki, zadbać o porządek we wsi (np. postawić kosze na śmieci), posadzić drzewa, krzewy, wyremontować wiatę przystankową …

Poniżej prezentujemy wykaz zadań do realizacji w ramach Funduszu Sołeckiego na 2020 rok wg wniosków sołectw zaczerpnięty z projektu Budżetu Gminy i Miasta Gryfów Śląski:

Młyńsko – 16.166,58 zł
– doposażenie świetlicy wiejskiej – 13.166,58 zł
– zakup i montaż systemu alarmowego w świetlicy wiejskiej – 3.000 zł

Ubocze – 33.821,30 zł
– Doposażenie remizy strażackiej OSP Ubocze – 10.000 zł
– Organizacja MIKOŁAJEK dla dzieci – 2.000 zł
– Remonty w świetlicy ‘’Pod Lotnikiem’’ – 3.000 zł
– Budowa altany biesiadnej – 15.000 zł
– Zakup wiaty dla zawodników rezerwowych Klubu Sportowego Zryw Ubocze – 3.821,30 zł

Wieża- 20.394,24 zł
– Zakup i montaż lamp solarnych – 17.500 zł
– Renowacja wejścia do świetlicy wiejskiej – 2.894,24 zł

Krzewie Wielkie-17.282,68 zł
– Zakup i montaż urządzeń fitness – 17.282,68 zł

Wolbromów- 11.025 zł
– wykonanie tablic kierunkowych z numerami domów – 3.400 zł
– zakup stołów i ławek do świetlicy wiejskiej i altany biesiadnej – 5.300 zł
– zakup pergoli do wiaty biesiadnej – 2.325 zł

Rząsiny – 22.761,73 zł
– wykonanie tablic kierunkowych z numerami domów – 761,73 zł
– wymiana pokrycia dachowego i częściowe wykonanie elewacji budynku remizy strażackiej w Rząsinach – 22.000 zł

Proszówka – 15.625,44 zł
– wykaszanie terenów publicznych wsi – 3.025,44 zł
– prace remontowo-modernizacyjne w budynku świetlicy wiejskiej- pomieszczenia sanitarne – 12.600 zł

 

Suma środków przypadająca na wszystkie sołectwa w gminie: 137.076,97 zł

9 KOMENTARZE

  1. Potrzebny jest chodnik do Ubocza górnego,ludzie muszą chodzić ulicą .Brak oświetlenia na ulicy,doprowadzić gaz dla mieszkańców górnego Ubocza.Zrobić drogę dojazdową dla mieszkańców.To jest bardzo potrzebne aby nam lepiej się żyło,a nie remontowanie Lotnika .

  2. Budowa altany biesiadnej w Uboczu czy remont lotnika.Ludzie opamietajcie się my nie mamy dróg dojazdowych nie mamy gazu a wy co altany biesiadne robić chcecie to są jakieś kpiny brak słów na taką władzę to są jakieś kpiny

  3. GOSCIU I JAGODO proponuję zacząć czytać ze zrozumieniem.Po pierwsze budżet Sołectwa Ubocza jest jaki jest i z tej kwoty nie da się zrobić dróg,gazu wyobrażenia ponosi i to dobrze.Po drugie Ubocze jest podzielone na trzy części nie tylko górne.Wiata jest już prawie na każdej wsi,Sala pod Lotnikiem jest jedynym miejscem spotkań,które nam zostanie po zamknięciu szkoły.Zawsze można zacząć chodzić na zebrania Wiejskie i wtedy komentować i wytykać pracę Radzie Sołeckiej i Pani Sołtys.

  4. Wieża nie ma chodnika przy drodze głównej w kierunku jeziora,brak oświetlenia do ostatnich budynków,jak będzie nieszczęście to dopiero będzie akcja !! Dzieci rowami chodzą do przystanku szkolnego.

  5. Altana biesiadna w Uboczu. To jakieś kpiny. Lepiej niech zrobią szambo przed Lotnikiem. Bo przy wszelakich imprezach śmierdzi tam jak cholera. Nie da się tam wytrzymać. Ale co tam altanka na imprezki? Czemu nie. Skoro ludzie się na to zgodzili. W Uboczu będą same imprezy. Ha. Ha. Ha

  6. OBSERWATORZE Szambo jeśli już to za Lotnikiem nie przed.W Uboczu ogólnie jest problem z szambami,ale pretensje to proszę kierować do Gminy.Altana ma powstać na nowym terenie i napewno nie za Salą.Za starej Rady Sołeckiej nie było nic.Obecna bardzo się stara i napewno nie robi tylko imprezy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here