Gryfów Śląski: 20 nowych mieszkań socjalnych

39
859

Jeszcze nowe, pachnące świeżością, bez mebli i bez lokatorów, ale już za kilka dni zostaną zasiedlone przez 18 rodzin. Mowa o nowych mieszkaniach socjalnych, które powstały w wyniku przeprowadzonego przez władze Gminy Gryfów Śląski remontu budynku w Uboczu.

Obiekt jest już gotowy, jest po odbiorach, jest już pozwolenie na użytkowanie. – mówi z dumą burmistrz Olgierd Poniźnik, który dodaje, iż odbyło się już losowanie mieszkań. Klucze do osiemnastu lokali trafiły w ręce szczęśliwych mieszkańców. Dwa lokale Gmina zostawiła w rezerwie na wypadki losowe.

Mieszkania są wyposażone w dobrym standardzie. Każde z mieszkań posiada łazienkę, w której jest prysznic zabudowany, jest umywalka, jest bojler i toaleta. W kuchni jest kuchenka elektryczna, zlewozmywak i możliwość podłączenia już od razu pralki. Są też zainstalowane punkty świetlne – tłumaczy burmistrz Gryfowa Śląskiego i dodaje – Większość tych ludzi, którzy dostali te mieszkania przyszło podziękować, bo się nie spodziewali, że będą one w takim wysokim standardzie.

Mieszkania powstały w nieużywanym od wielu lat obiekcie przy biurowcu w Uboczu. Mieszkańcy do dyspozycji mają także parking. Za jedną z wad tych mieszkań może być uznawane ogrzewanie elektryczne, jakie w nich jest zamontowane. Burmistrz Poniźnik przyznaje, iż dla niektórych rodzin utrzymanie takiego mieszkania może rodzić zbyt duże koszty, dlatego z przyszłymi lokatorami jeszcze przed podpisaniem umów zostały przeprowadzone rozmowy. Mieszkańcy zapewniali, że nie będą mieli z tym problemu.

Cała inwestycja pochłonęła dwa miliony złotych a Gmina uzyskała na to zadanie 45% dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego.

39 KOMENTARZE

 1. Ogrzewanie elektryczne w mieszkaniu socjalnym? Kto to projektowal? Kto to utrzyma,chyba gmina.Gmina uslyszala to co chciala uslyszec.Ludzie zapewnili,ze nie bedzie problemu bo co mieli powiedziec.Zycie pokaze jak bedzie.

   • Czlowieku,chodzi mi ze to my wszyscy bedziemy utrzymywac te mieszkania.Opieka spoleczna da na rachunki itp. Kiedys mialem sasiadke opalala pradem a gmina placila jej rachunki.Ja tachalem wegiel,ktory oczywiscie kupilem za pieniadze zarobione.Smiala mi sie w twarz.

    • Z tej perspektywy masz rację sorry LOP, pomyślałem że jesteś kolejnym roszczeniowym patusem, któremu się należy. Jeżeli chodzi o moje zdanie to jeżeli ktokolwiek zdrowy, w wieku umożliwiającym pracę dostanie mieszkanie i nie będzie w stanie utrzymać się z własnych ZAROBIONYCH pieniędzy powinien automatycznie zostać z niego wywalony na bruk albo niech siedzi przy świeczce. Dosyć utrzymywania brudasów, ćpunów, kryminalistów i żuli z budżetu gminy i państwa.

 2. Teraz przesiedlić tam patusów że strzelniczej zburzyć ten relikt w postaci baraków i postawić tam blok na którym być może gmina zarobi. Swoją drogą niepracująca patologia znowu dostanie mieszkania za darmo remontowane z podatków. Ale i to da się przełknąć byle wysiedlić ich z osiedla dla normalnych ludzi.

 3. Mieszkania socjalne??? Ludzie bierzcie się do roboty!!!!!!!! A. Ie na gotowe czekać…. Bo mi się należy….nic się nie należy…. Jeszcze przestaną… Ba nawet nie zaczną płacić i co im zrobi Gmina? No nic… Będzie wysyłać upomnienia.. Haha… Lubomierz. Nie patrz na to…

 4. Do XXX a Ty co miejski wieśniaku z wystającą słomą z butów pewnie wielki z Ciebie mieszczuch gryfowski lub z innej aglomeracji lwoweckiego powiatu własnie budynki socjalne powinny stać w imitacjach rynków takich wielkich aglomeracji jak Wleń, Gryfów czy Mirsk o Lubomierzu nie wspomnę gdzie na rynku częściej można spotkać wóz konny jak na wsi. To w waszych miastach jest najwięcej patologii i bezrobotnych.

 5. Dla takich ludzi i na takie cele sa pieniądze, gdyby przypadkiem mieszkanko ci spłoneło dostał byś własnie podobne mieszkanie w zastępstwie i niekrzywdz ludzi biednych, nie każdy jest taki jak widać ty inż,doc,magister-itd i dobrze zarabiącym księciuniu.widzicie tylko pijaków a sami pijecie tylko droższe z górnej półki alkohole.

  • Nie trzeba dobrze zarabiać wystarczy po prostu zarabiać pracą. Żyjesz na takim poziomie na jaki cie stać. Ale wy patusy jesteście wiecznie biedni wam się nie opłaca pracować bo przecież to tyle samo co wy z zasiłków dostaniecie więc po co? Takie macie myślenie. Jesteście biedni umysłowo stan w którym tkwicie jest z waszego wyboru z wygody i najprawdopodobniej wyssany z mlekiem matki.

  • A kto komu zabrania byc doktorem, magistrem czy innym? Dlaczego uwazasz, że patolom trzeba pomagać tylko dlatego, że są nierobami? Moim zdaniem każdy powinien dostać to na co zareaguje i nie uważam, żeby było to coś niewłaściwego.

 6. Za dużo cwaniakujecie przyjdzie Kryska na Matyska, że macie pieniądze to nie znaczy że jesteście mądrzy a prace będziecie mieli u lucypera smołe dowozić na to będziecie zasługiwać

  • Cwaniaczku, z przecpania mózg Ci się zlansowal. Lepiej postać pod sklepem cały dzień, wypić za cudze, zezrec za darowane i pójść spać do socjala. Nie masz prawa wypowiadać się do ludzi, którzy ciężko pracują nie tylko na swoją rodzinę, ale najpewniej i na twoją. Powinieneś podziękować

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here