Groził Prezydentowi Bolesławca. „Zginiesz jak Adamowicz”

0
1164

Policja prowadzi czynności mające na celu ustalenie osoby, która groziła śmiercią Prezydentowi Bolesławca. Informacje o otrzymanym przez Piotra Romana mailu z groźbami podał dziś portal Bolec.info.

 

„Prezydent Bolesławca Piotr Roman otrzymał pocztą elektroniczną na swój adres anonimową informację, w której przesyłający pisze, że miarka już się przebrała i on zdecydował, że musi zabić prezydenta Bolesławca Piotra Romana, przebijając mu serce, zginiesz jak Adamowicz, za to wszystko co złego zrobiłeś dla Bolesławca.” – pisze Bolec.info.

Piotr Roman w rozmowie z bolesławieckimi dziennikarzami potwierdził, że otrzymał mail w którym ktoś grozi mu śmiercią i jak tłumaczył już zgłosił sprawę na policję. – Zaproponowano mi ochronę i rozpoczęto śledztwo w tej sprawie – mówił Prezydent Bolesławca.

Art.190 kodeksu karnego jasno mówi, że kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona podlega karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here