Gorączka Sylwestrowej nocy

1
2411
zdjęcie poglądowe

Mieszkańcy powiatu lwóweckiego hucznie świętowali nastanie Nowego 2023 Roku. Jedni w lokalach, inni na prywatkach, a jeszcze inni w rodzinnym gronie w domu. Były sztuczne ognie, petardy, niezliczone toasty i wspaniała zabawa. Niestety, nie obeszło się bez interwencji strażaków.

 

 

W Polsce żegnać stary i witać nowy rok zaczęliśmy dopiero na przełomie XIX i XX wieku. Z biegiem lat ta tradycja ewoluowała. Dziś noc z 31 grudnia na 1 stycznia to jedna z najhuczniejszych imprez kalendarzu, nie tylko w naszym kraju ale i na całym świecie. Już w połowie grudnia ze sklepowych półek niczym świeże bułeczki znikają fajerwerki. Niektóre z nich są odpalane jeszcze przed świętami, ale większość wystrzelona zostaje w Sylwestrową noc.

Nie inaczej było i na przełomie 2022 i 2023 roku. Przed północą niebo rozświetliły tysiące fajerwerków. Niestety, tej wyjątkowo gorącej nocy nie obeszło się bez interwencji strażaków.

Tuż po północy 1 stycznia 2023 roku lwóweccy strażacy interweniowali trzykrotnie. W Lwówku Śląskim na skrzyżowaniu ulicy Browarnej i Traugutta zapalił się kontener na śmieci. W Lubomierzu doszło do pożaru nieużytków przy obwodnicy, a w Wojciechowie druhowie gasili tlące się tuje.

fot.: OSP Wojciechów
zdjęcia nadesłane przez czytelników- dziękujemy
zdjęcia nadesłane przez czytelników- dziękujemy
zdjęcia nadesłane przez czytelników- dziękujemy

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here