Gnał 145 km/h w terenie zabudowanym

1
1494

W związku z lekceważeniem aktualnych przepisów 47-latek kierujący pojazdem BMW X5 został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktami karnym.

 

 

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym jest nie tylko niebezpieczne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, ale ma swoje konsekwencje prawne. O tych przekonał się kierujący pojazdem BMW X5, który w niedzielę jadąc drogą wojewódzką 393 między Lubaniem a Leśną nie dostosował prędkości do obowiązujących przepisów.

– Mężczyzna przy dopuszczalnej prędkości 50 km/h w miejscowości Kościelniki Dolne jechał aż 145 km/h. – informuje asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z lubańskiej policji

 

Mundurowi zatrzymali pojazd. Na nieodpowiedzialnego 47- letniego kierowcę policjanci nałożyli mandat w wysokości 2500 tysiąca złotych, a do jego konta dodano 15 punktów karnych. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Mundurowi po raz kolejny apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz przypominamy o obowiązywaniu nowego taryfikatora.

1 KOMENTARZ

  1. No i bardzo dobrze. A jak jeszcze by tak częściej na tym odcinku pojawiała się policja to może i na przejazdach by się zatrzymywali a nie lekceważyli znak stop. Osobiście jeżdżę tamtędy prawie codziennie i dwa razy miałem przypadek że jechał pociąg a klient uznał że zdąży i pojechał. Tym razem zdążył ale czy następnym też mu się uda? Jak pociągu nie widać to tylko nieliczni się zatrzymują i to chyba raczej nie miejscowi

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here