Gmina Lubomierz i Nadleśnictwo dofinansują budowę drogi powiatowej

3
264
Zdjęcia poglądowe: Powiat Lwówecki

Ze środków Powiatu Lwóweckiego, Gminy Lubomierz, Nadleśnictwa Lwówek Śląski i dotacji celowej już wkrótce zostanie wykonana przebudowa drogi powiatowej nr 2510D Pokrzywnik- Pasiecznik o dł. 1,578 km.

Przetarg nieograniczony odbył się w dniu 3 czerwca br. Do przetargu przystąpiło 8 firm. Oferta wykonawcy najwyżej ocenionego wynosi 608.033,90 zł brutto. Umowa zostanie podpisana niezwłocznie po zakończeniu wszystkich niezbędnych formalności, związanych z procedurą przetargową, co może nastąpić najwcześniej w drugiej połowa czerwca. Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest na początek lipca. – wyjaśnia Starosta Lwówecki Pan Daniel Koko, który nie kryje zadowolenia z partycypacji w kosztach Nadleśnictwa i Gminy Lubomierz.

Zakładane finansowanie inwestycji wygląda następująco:
397 656 zł – dotacja celowa na budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych
100 000 zł – Lasy Państwowe Nadleśnictwo Lwówek Śląski
55 188.99 zł – Gmina Lubomierz
55 188.99 zł – Powiat Lwówecki

Zdjęcia: Powiat Lwówecki

Planowany zakres rzeczowy zadania obejmuje:
– wzmocnienie istniejącej konstrukcji nawierzchni,
– wykonanie nowej warstwy ścieralnej,
– ścinkę i uzupełnienie poboczy,
– przebudowę zjazdów na posesje i drogi boczne oraz nawierzchni bitumicznej,
– wcinka krzaków, karczowanie pni,
– przebudowa istniejących przepustów pod zjazdami i jezdnią główną,
– odmulenie i odtworzenie istniejących rowów przydrożnych

Warto dodać, iż przebudowa tej drogi jest to pierwszy z etapów planowanego połączenia drogi krajowej nr 30 w Pasieczniku z zaporą wodną w Pilchowicach i drogą powiatową Pławna – Wleń – Jelenia Góra.

Zdjęcia: Powiat Lwówecki

3 KOMENTARZE

  1. 1.5 km?? Żart. Z Pokrzywnika do Pasiecznika jest dwa razy tyle. Drogę robią oczywiście od strony Pasiecznika no się dogadali z pewnym rolnikiem . Kolesiostwo wszędzie!! Chcą połączyć trasę Pasiecznik-Zapora?? To niech robią całość a nie po 1.5km od strony Pasiecznika potem z Pokrzywnika do Zapory też może z km jest, reszta jak była beznadziejna tak jest i pewnie długo jeszcze będzie.

  2. Nie robią źle, robią jeszcze gorzej. Drogi w regionie są takie jak każdy widzi, docenić należy każdą inicjatywę, a tym bardziej możliwość dogadania się kilku instytucji w celu zmiany tego stanu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here