Gigantyczne gruzowisko w Parku Krajobrazowym Doliny Bobru

2
1472

Kilkadziesiąt ton gruzu odpadów i zwykłych śmieci w lesie pomiędzy Bystrzycą a Wleniem. Mieszkańcy sołectwa mówią dość śmieciom w lasach wokół ich miejscowości.

 

Jak informowali redakcję portalu mieszkańcy, w lesie pomiędzy sołectwem Bystrzyca, a Wleniem funkcjonuje gigantyczne wysypisko śmieci. Do lasu od dłuższego czasu zwożono gruz oraz odpady budowlane zmieszane ze zwykłymi śmieciami komunalnymi, łącznie, co najmniej kilkadziesiąt ton. Wszystko to trafiło na pobocze oraz skarpę drogi gminnej biegnącej od budynku świetlicy w kierunku Wlenia.

Część śmietniska znajduje się prawdopodobnie na terenie należącym do Lasów Państwowych. Dojazd do tego miejsca jest mocno utrudniony i gdyby nie interwencja mieszkańców gruzowisko długo pozostawałoby niezauważone. Dodatkowo bulwersuje fakt, iż śmietnisko w całości leży na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Bobru, dlatego o całej stopie zostanie poinformowany dyrektor PKDB oraz Nadleśnictwo w Lwówku Śląskim. O wyjaśnienia w tej sprawie zwrócimy się również do jednej z instytucji z terenu Gminy Wleń, której pracownik jak wskazywały osoby, z którymi rozmawialiśmy, wywoził odpady.

Kilkanaście dni temu minister Ochrony Środowiska zapowiedział walkę z dzikimi wysypiskami na terenach lasów oraz drakońskie zaostrzenie kar za ich zaśmiecanie. Mamy nadzieję, że sprawa nie zostanie zamieciona pod dywan, a osoby odpowiedzialne poniosą konsekwencje.

Ogromne podziękowania dla mieszkańców Bystrzycy oraz Wlenia, którzy niezależnie od siebie poinformowali redakcję o wysypisku.

 

To gigantyczne śmietnisko znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. Mamy nadzieję, iż odpowiednie służby podejdą do sprawy w sposób w pełni profesjonalny i ustalą sprawców.

 

-/autor: Andrzej Jaśkiewicz, wleninfo.pl /-

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here