Gdzie w regionie będą utrudnienia związane z protestami rolników?

2
1833

Koniecznie sprawdź zanim wyruszysz w drogę. We wtorek, 20 lutego 2024 roku od godziny 09:00 do godziny 17:00 rolnicy będą blokowali drogi.

 

 

Niemal w całej Polsce możemy spodziewać się utrudnień w ruchu związanych z protestami rolników. Te występować będą także w regionie. Jak podają policjanci utrudnień możemy spodziewać się m.in.:

Powiat lwówecki

Na drodze krajowej nr 30 pomiędzy Gryfowem Śląskim a Pasiecznikiem, gdzie planowany jest protest rolników, podczas którego mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym włącznie z czasową blokadą drogi.

„Proponujemy kierującym aby przed rozpoczęciem podróży wzięli pod uwagę możliwość czasowego postoju pojazdu albo skorzystali z objazdów i wybrali drogę z Gryfowa Śląskiego w kierunku Lwówka Śląskiego drogą wojewódzką W364, a jadąc od Jeleniej Góry skręt w Pasieczniku w drogę wojewódzką W297, tym samym można będzie ominąć newralgiczne miejsce zaoszczędzając czasu i nerwów.” – wskazuje sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji.

Powiat bolesławiecki

Zgromadzenia zaplanowane są także w powiecie bolesławieckim. „Trudności mogą się pojawić szczególnie na DW 296 pomiędzy rondem w Jeleniowie DK 94, a wjazdem i zjazdem z autostrady A4 – rondo w Godzieszowie. Trudności dla kierowców pojawią się również na Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Osła, gdzie może dojść do wyłączenia z ruchu zjazd na LSSE Osła. W związku ze zgromadzeniem mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.” – informuje st. post. Daria Lebiedzińska z bolesławieckiej policji.

Jelenia Góra

Duże utrudnienia w ruchu wystąpią w godzinach od 9.30 do 15.30 na krajowej 3 w Jeleniej Górze od Ronda przy ulicy Zgorzeleckiej, przez Aleję Jana Pawła II, ulicę Konstytucji 3 Maja do ulicy Wrocławskiej.

Utrudnienia w ruchu mogą potrwać około 6 godzin. Spodziewane są znaczne utrudnienia w ruchu pojazdów. Droga może być momentami całkowicie zablokowana. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz w miarę możliwości wybieranie alternatywnych tras dojazdu.” – apeluje starszy aspirant Waldemar Laszecki z jeleniogórskiej policji.

Powiat zgorzelecki

Spora grupa rolników zapowiedziała akcję protestacyjną w Zgorzelcu. „Według zgłoszenia trasa przejazdu uczestników zgromadzenia ma przebiegać od parkingu po byłym hipermarkecie Real przy ul. Słowiańskiej, przez rondo Solidarności, do ronda 1 Pułku Chemicznego (droga wylotowa w kierunku Bogatyni ) i z powrotem. Protest zaplanowano w godzinach od 10:00 do 17:00. Mieszkańcy naszego powiatu oraz podróżujący przez nasz region muszą zatem liczyć się z utrudnieniami i wybrać w razie potrzeby trasy alternatywne.” – wskazuje kom. Agnieszka Goguł ze zgorzeleckiej policji.

Policjanci podkreślają, iż będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników dróg, a w razie potrzeby podejmować działania tak, aby upłynnić ruch.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here