Gdzie postawić ławki? Pytają urzędnicy

4
653
fot.: UGiM Gryfów Śląski

Urząd Gminy i Miasta w Gryfowie Śląskim zakupił 10 ławek parkowych i zwraca się do mieszkańców z pytaniem, gdzie je teraz postawić:

 

Uprzejmie proszę o zgłaszanie miejsc, w których powinniśmy je zamontować, tak by uprzyjemnić miejsca odpoczynku naszych mieszkańców podczas spacerów i podczas zakupów na obszarze miasta – czytamy na stronie gryfowskiego magistratu.

 

Propozycji miejsc należy przekazać do sekretariatu Urzędu Gminy i Miasta do 25 stycznia 2020 r.

4 KOMENTARZE

  1. To są naprawdę trudne sprawy!!! Mowa o tym była już nie jednokrotnie. Szanowni radni proszę słuchać tego co mówią mieszkańcy a nie wyjeżdżać nagle z taką akcją w celu lansowania się akcją pt Urząd miasta nagle robi coś dla mieszkańców. W tym smutnym jak p….a mieście brakuje jakichkolwiek miejsc do spędzania czasu. Ani jednego lokalu w którym można by spotkać się ze znajomymi i pogadać przy piwie. Co z parkiem “patelnia” ? Mało razy ludzie prosili o rewitalizację tego miejsca. Gdzie człowiek mieszkający w bloku może pójść zrobić sobie grilla? Czy to tak ciężko stworzyć miejsce w którym stałby duży metalowy grill z ławkami i stołem ? Dlaczego to co mamy nie jest w pełni wykorzystane a w zasadzie w ogóle nie jest wykorzystywane do celów turystycznych. Mam na myśli jezioro. Czy ciężko jest ruszyć d….o i zobaczyć jak takie miejsca są wykorzystywane w innych miejscach? A u nas ?? Gdzie te ścieżki rowerowe ? MASAKRA !! Nie chce mi się już tu pisać. Ale czy zadaniem radnych i burmistrza jest wymyślanie jedynie jak wyciągnąć więcej pieniędzy od mieszkańców do urzędowej kasy? Kolejne płatne prakingi, podwyżka śmieci, wody itd itp pitu pitu? Co z podstrefą ekonomiczną i pozyskiwaniem inwestorów? Czy miasto wychodzi na przeciw potencjalnym inwestorom czy zabiega o inwestycje czy bywa na różnorakich targach, wystawia swoje stoiska? Co z budownictwem mieszkaniowym??? Pytania retoryczne. Radni pokazują że dostając się do władzy wykorzystują to do własnych celów . Kupią gdzieś w promocji grunt, przekształcą, sprzedadzą z zyskiem aby kasa się zgadzała tu i teraz. Przed wyborami trochę poobiecują a nóż znów się uda i jakoś to się kręci….. DOŚĆ ! Mam nadzieje że w końcu mieszkańcy się obudzą, miasto straciło najlepszy okres do rozwoju kiedy mogło pozyskiwać środki z Unii. Teraz będzie ciężej ale jak mówią lepiej późno niż wcale. A na pytanie gdzie postawić ławeczki? Proponuję postawcie sobie na podwórku!

  2. Proponuję jedno postawić na ul. Grodzkiej przy barierkach; drugą pod arkadami przy restauracji “Coffee Street”; trzecią na ul. “Zaułek”, za dawnym kinem, przy ogródkach działkowych; czwartą przy ul. Sanatoryjnej w podwórkach; piątą na stacji paliw ORLEN, żeby w nocy można było z klasą “zjeść” hot doga; szóstą i siódmą za myjnią na stacji ORLEN, żeby można go był spokojnie zapić; ósmą za supermarketem Sawczak; o losach dziewiątej i dziesiątej niech zdecyduje włodarz. Co za głupi pomysł, żeby pytać mieszkańców gdzie postawić ławki?, to co Burmistrz i Dyrektor ZGKiM, na innej planecie mieszkają, że nie wiedzą gdzie w mieście brakuje małej architektury. Mam nadzieję, że moja propozycja spotka się z uznaniem mieszkańców:):)

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here