Gdzie kupić soczewki kontaktowe?

0
142
materiał partnera (7)

Soczewki kontaktowe to doskonała metoda korekcji wad wzroku, a jej zalety doceniane są przez coraz liczniejszą rzeszę użytkowników. Często pojawiającym się pytaniem jest: gdzie kupić soczewki kontaktowe, by mieć gwarancję wysokiej jakości i nie przepłacać? Akurat w tym przypadku sprawa jest dość prosta, ponieważ nie wymagają one przymiarki (jak np. okulary). Jedyne czego potrzebujesz, to sprawdzenie przez optometrystę parametrów Twoich oczu. Jeśli już je znasz – zakup soczewek kontaktowych jest bardzo łatwy!

 

 

O czym trzeba pamiętać?

Najważniejszą kwestią przy wyborze soczewek kontaktowych, jest ich dopasowanie. Z tego powodu nie należy wybierać ich sobie bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą. Dlaczego? Niewłaściwie dobrane szkła kontaktowe przede wszystkim będą niekomfortowe. Źle układające się na oku – będą wyczuwalne, a to będzie powodować podrażnienia.

Co musisz wiedzieć zanim kupisz soczewki kontaktowe? Wszystkie informacje może ustalić okulista lub optometrysta. Musisz znać:

– moc sferyczna

– średnica soczewek

– krzywizna soczewek

– addycja (jeśli potrzebujesz taką opcję do wyraźnego widzenia bliży)

– cylinder (gdy masz astygmatyzm)

– oś (parametr w przypadku astygmatyzmu)

Gdzie najlepiej kupić soczewki kontaktowe?

Jeśli posiadasz już wiedzę o parametrach soczewek potrzebnych do Twojej wady wzroku – otwiera się przed Tobą wiele możliwości. Najlepszym miejscem na kupno soczewek kontaktowych, jest internetowy sklep optyczny. Dlaczego właśnie tam? Bo nie przepłacasz!

Ceny produktów w takich miejscach są o wiele niższe, niż w sklepach stacjonarnych. Masz również możliwość zamówienia soczewek kontaktowych własnych marek, które niejednokrotnie wyróżniają się wysoką jakością, a ich cena jest zaskakująco atrakcyjna.

Jakie soczewki kontaktowe kupić?

Na rynku optycznym mamy dziś ogromny wybór. Każdy producent ma w swojej ofercie soczewki różnego rodzaju, o różnych właściwościach. Jedną z podstawowych cech rozróżniającą soczewki kontaktowe, jest czas użytkowania. Oznacza to, że niektóre z nich możesz nosić tylko przez jeden dzień (co ma wiele zalet, o których powiemy za chwilę), a inne przez dwa tygodnie lub przez miesiąc.

Każda z tych opcji może być doskonała, jeśli spełnia Twoje indywidualne potrzeby i odpowiada Twojemu trybowi życia. Szkła kontaktowe miesięczne lub dwutygodniowe to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą je nosić na co dzień – do szkoły, pracy i w domu. Nie bez znaczenia jest fakt, że wybór soczewek kontaktowych o dłuższym czasie użytkowania, zapewnia spore oszczędności.

Osobną kwestią wartą rozważenia, są kolorowe soczewki kontaktowe https://www.bezokularow.pl/soczewki-kolorowe.  One także są dostępne w dłuższym czasie użytkowania, a możliwość zmiany koloru oczu może być niezwykle pociągająca. Możesz wybrać soczewki pozbawione mocy optycznej, jeśli interesuje Cię tylko eksperyment z własnym wizerunkiem.

Soczewki kontaktowe i tryb życia

Pod uwagę weź także tryb noszenia soczewek – dzienny lub całodobowy. Różnica polega na tym, że soczewki w trybie dziennym należy ściągać na noc i pozostawić je zanurzone w specjalnym płynie. W przypadku wielu z nas odpowiada to naszemu zwykłemu trybowi życia.

Soczewki całodobowe to rozwiązanie dla osób, które pracują w trybie zmianowym i np. pełnią dyżury 12-godzinne. Zalety tego rozwiązania docenią też rodzice małych dzieci, którzy o każdej porze muszą być w pełnej dyspozycji w opiece nad niemowlęciem.

Jednodniowe soczewki kontaktowe – dla kogą są najlepsze?

Soczewki jednodniowe (takie jak te: https://www.bezokularow.pl/soczewki-jednodniowe) są jednorazowego użytku. Po ściągnięciu ich z oczu nie przejmujesz się już pielęgnacją i czyszczeniem. Po prostu je wyrzucasz. Taka opcja jest dobrym wyborem dla tych, którzy noszą szkła kontaktowe sporadycznie. To świetny wariant na podróż lub podczas okazjonalnych aktywności, gdy okulary stanowią niedogodność. Oczywiście możesz wybrać ten sposób korekcji wady wzroku na co dzień, jeśli z jakiegoś powodu jest to dla Ciebie najlepsze. Będzie to jednak nieco bardziej kosztowna alternatywa.

-/materiał partnera/-7

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here