Gadżety reklamowe do upominków świątecznych dla kontrahentów – czy umieszczenie na nich życzeń to dobry pomysł?

0
184
materiał partnera

Święta to czas, w którym chętnie wymieniamy się prezentami z najbliższymi. Dla osób prowadzących firmę może to być również odpowiedni moment na wręczenie drobnego upominku także klientom oraz partnerom biznesowym. W jaki sposób to zrobić?

 

 

Jak wykorzystać gadżety reklamowe w okresie świątecznym?

Gadżety reklamowe z logo firmy sprawdzą się podczas różnych okazji, a grudzień to nie tylko święta, ale i moment podsumowań, np. jako podziękowań za współpracę z klientami w danym roku kalendarzowym. Na tę okoliczność możemy przygotować pojedyncze prezenty lub skomponować świąteczną paczkę, w której umieścimy kilka ciekawych drobiazgów.

Jakimi zasadami powinniśmy się kierować organizując takie przedsięwzięcie??

  • Stawiajmy na przedmioty wysokiej jakości – lepiej wybrać jeden porządny prezent, niż kilka przedmiotów wątpliwej jakości.
  • Zróbmy plan finansowy – warto dokładnie zaplanować budżet i ściśle się go trzymać. Plan finansowy musi obejmować nie tylko cenę gadżetów, ale również ich personalizację, opakowanie oraz koszty wysyłki, jeśli nie będą wręczane osobiście.
  • Rozsądnie wybierajmy prezenty – możemy wybrać rzeczy nietuzinkowe, ale niech będą też przydatne. Funkcjonalne gadżety promocyjne dla firm są chętniej wykorzystywane i zostaną z klientami na dłużej (a wraz z nimi nasze logo).
  • Pilnujmy terminów – wcześniej kupmy gadżety, ustalmy termin ich znakowania oraz dowiedzmy się, ile będzie do nas szła przesyłka. Uwzględnijmy też czas potrzebny na pakowanie oraz dostarczenie podarunków.

 

Kalendarz to świetny prezent i idealne miejsce na życzenia

Gadżety reklamowe na święta – w jaki sposób przekazywać życzenia?

Klienci naprawdę zwracają uwagę na to, co i od kogo otrzymują, nam natomiast zależy na tym, aby dany prezent kojarzyli właśnie z naszą firmą. Właśnie dlatego personalizacja upominków jest tak ważna.

Jak połączyć gadżety i życzenia świąteczne? Jest kilka opcji:

  1. Nadruk lub grawer umieszczamy bezpośrednio na gadżetach (może to być logo, świąteczna grafika lub krótkie życzenia);
  2. Firmową grafikę lub napis drukujemy na opakowaniu (może to być np.drewniane pudełko, torba z okienkiem, metalowa puszka z nadrukiem itd.);
  3. Logo naszej firmy może się znaleźć na dołączonej do prezentu kartce świątecznej, bileciku lub specjalnie zaprojektowanej etykiecie przyczepionej do gadżetu.

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do sposobu, który najlepiej się u nas sprawdzi, możemy skonsultować się z firmą zajmującą się sprzedażą gadżetów reklamowych oraz ich znakowaniem, jak Tampogadzet.

Warto mieć na uwadze, że życzenia powinny być nie tylko estetyczne, ale i czytelne, dlatego im mniejszy gadżet wybierzemy, tym trudniej będzie je na nim umieścić (np. niewielkie etui ze słuchawkami bezprzewodowymi). W takim wypadku można wybrać drugą lub trzecią opcję, a na samym gadżecie umieścić po prostu nasz znak firmowy.

Praktyczna zawieszka prezentowa z miejscem na dedykację

Same życzenia powinny być miłe, ale uniwersalne, ponieważ nie z wszystkimi klientami czy partnerami biznesowymi łączą nas takie same relacje. Ciekawym rozwiązaniem jest również zamówienie np. kartek czy bilecików z życzeniami, w których znajduje się miejsce na dedykację, którą możemy samodzielnie wpisać. W ten sposób nie wydamy fortuny na indywidualne wydruki, a mimo to będziemy mogli dodatkowo spersonalizować każdą paczuszkę.

Świąteczne upominki, nawet niewielkie gadżety z logo, to miły zwyczaj, który na pewno pozytywnie wpłynie na wizerunek firmy i ociepli relacje z konsumentami. Taki gest dowodzi, że zależy nam na dobrym samopoczuciu klientów.

-/tekst/zdjęcia partnera/-wp

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here