Finał sprawy sportowca bez maseczki

8
2038
zdjęcie poglądowe

W październiku ubiegłego roku jeden z lubańskich przedsiębiorców poskarżył się w mediach społecznościowych, że został spisany przez policję, gdy w środku lasu uprawiał sport na nartorolkach bez maseczki. Sprawa trafiła do sądu. Wczoraj poznaliśmy wyrok.

 

Wczoraj, kiedy uprawiałem na nartorolkach sport w Lubańskim Wielkim Lesie, 8 km od Lubania, policjanci skierowali sprawę do sądu za brak maseczki. – wyjaśniał nam w październiku ubiegłego roku Pan Sebastian.

Mężczyzna zdecydowaną większość interwencji nagrał i opublikował w mediach społecznościowych. Nagranie rozeszło się w sieci, wywołując sporo komentarzy.

Funkcjonariusze (…) na terenie miasta zauważyli mężczyznę poruszającego się pasem ruchu na nartorolkach. Ponadto mężczyzna nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Z uwagi na fakt, iż policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące pilnej interwencji wobec mężczyzny nie podjęto czynności. Po skończonej interwencji funkcjonariusze udali się w rejon służbowy – droga powiatowa 2422D – gdzie napotkano ponownie mężczyznę. wyjaśniała nam pytana o sprawę oficer prasowa KPP w Lubaniu.

Ostatecznie policjanci spisali Pana Sebastiana i skierowali sprawę do sądu wnosząc o jego ukaranie. Zarzucając mu nie stosowanie się do Rozporządzenia Rady Ministrów z 09.10.2020r., polegającego na niestosowaniu się do zakrywania ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych.

Wniosek do sądu za uprawianie sportu bez maseczki? Czy słusznie?

Wczoraj mężczyzna poinformował nas, że Sąd Rejonowy w Lubaniu postanowił odmówić wszczęcia postępowania w jego sprawie.

Sąd w uzasadnieniu wskazał, że profilaktyka polegająca na zakrywaniu ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych byłaby możliwa w stanie nadzwyczajnym, a taki nie został w Polsce wprowadzony. W „zwyczajnym” stanie epidemii obowiązek zakrywania ust i nosa dotyczy „osób chorych i podejrzanych o zachorowanie”, a za takie uważa się osoby w izolacji (domowej/szpitalnej) oraz w kwarantannie. Pan Sebastian w chwili popełnienia zarzucanych mu czynów nie był osobą chorą ani podejrzaną o zachorowanie, dlatego wniosek o ukaranie do sądu okazał się bezpodstawny.

Dodać należy, ze obecnie przepisy już kilkukrotnie się zmieniły i wyrok sądu w podobnej sprawie może być już zupełnie inny.

-/autor: eLuban.pl/-

8 KOMENTARZE

  1. Przepis zmieniono pod konie listopada 2020 r. bo wcześniej była luka prawna. Obecnie dostałby wyrok skazujący. Dobrze, że przepisy zmieniono i można spokojnie karać. Obecnie sądy dają więcej niż proponuje policja. Cwaniaki niech próbują to się przykro przekonają.

  2. Panie Bolo
    A ci co się stosują do wszystkiego czego sobie zwolennicy Marksizmu wymyślą mają pewność że długotrwałe noszenie maseczek nie będzie miało gorszego wpływu na ich zdrowie niż Covid w ostrym przebiegu?
    Pominę kwestie pychy urzędniczych umysłów(rząd) i traktowanie ludzi jak bydło…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here