Feng shui w domowym biurze: fotel i biurko w aranżacjach emanujących pozytywną energią

0
192
-/materiał partnera/-

Feng shui jest starożytną praktyką aranżowania przestrzeni w celu osiągnięcia harmonii z naturą. Chociaż zasady feng shui kojarzą się głównie z urządzaniem przestrzeni mieszkalnych, można z nich śmiało korzystać podczas planowania biura – także domowego. Dowiedz się, jak fotel biurowy, biurko i inne elementy wpływają na energię panującą we wnętrzu.

 

Filozofia feng shui w skrócie

Feng shui to starochińska filozofia planowania przestrzeni. Tradycyjnie dotyczyła rozkładu miast, wsi i budynków. Dzisiaj jest przede wszystkim sztuką aranżowania wnętrz i ogrodów. W domowym biurze urządzonym zgodnie z zasadami feng shui każdy kąt przenika naturalna energia życiowa chi.

Feng shui w przestrzeni biurowej – od czego zacząć?

Nie musisz być znawcą chińskiej filozofii, by Twoja przestrzeń robocza emanowała pozytywną energią i wspierała Cię w najtrudniejszych wyzwaniach.

  • Zacznij od wyboru odpowiedniego pomieszczenia. Powinno mieć symetryczny kształt i być pozbawione tzw. blokad energii, np. słupów i masywnych mebli w centrum.
  • Przejdź do uporządkowania wnętrza. Brak bałaganu to spokój, porządek i powodzenie w życiu.
  • Stwórz ergonomiczne stanowisko pracy. Zbyt małe biurko lub niewygodny fotel biurowy będą blokować przepływ energii.
  • Wpuść do środka światło słoneczne. Jest ono niezbędne do funkcjonowania. Niedobory naturalnego światła uzupełnij za pomocą lamp i jasnych kolorów.
  • Otaczaj się naturalnymi materiałami. Mile widziane jest wszystko, co drewniane. Unikaj plastiku i zbędnej elektroniki.
  • Zadbaj o wysokie walory estetyczne otoczenia. Piękno działa inspirująco.
  • Przemyśl kolorystykę biura. Twoja praca polega na budowaniu relacji z innymi? Postaw na intensywne, energetyzujące barwy. Pracujesz w samotności i skupieniu? Wybieraj chłodne, neutralne odcienie. Jesteś kreatywnym twórcą? Idealne kolory dla Ciebie to żółty, rozbielony pomarańczowy i zieleń, ciepłe beże oraz niebieski z domieszką zieleni.
  • Pamiętaj o dekoracjach. Umieść w swoim biurze rośliny, które wniosą do wnętrza pozytywną energię. Poszukaj gatunków, które oczyszczają powietrze. Unikaj roślin z kolcami i igłami.

Ergonomiczny fotel biurowy – warunek swobodnego przepływu energii chi

Stanowisko pracy, które spełnia zasady chińskiej filozofii, tworzą: ergonomiczny fotel biurowy, biurko i odpowiednio dobrane dodatki. Zadbaj więc o fotel biurowy wygodny dla kręgosłupa, stabilny i solidnie wykonany, dopasowany do Twojego wzrostu i specjalnych potrzeb. Zwróć uwagę na anatomiczne wyprofilowanie oraz regulację poszczególnych elementów konstrukcji. Praca w komfortowej pozycji, bez poczucia skrępowania, sprzyja koncentracji i produktywności. Przyjrzyj się materiałowi obicia. Powinna być to przyjazna dla skóry, miękka tkanina. Kolorystykę mebla dobierz do swoich preferencji i wizerunku wnętrza. Zależy Ci na spokoju i harmonii? Wybierz fotel biurowy biały lub beżowy. Fotel biurowy o zaokrąglonych kształtach, tapicerowany z każdej strony miękką, kremową tkaniną będzie znakomitym wyborem. Chcesz, by aranżacja zyskała świeżą energię? Postaw na tapicerkę w intensywnym kolorze, np. żółtym lub czerwonym. Tego typu fotele biurowe znajdziesz np. tutaj: https://www.agatameble.pl/meble/biurowe/fotele-biurowe.

Biurko zgodne z naturą

Zgodnie z zasadami feng shui, biurko powinno stać w takim miejscu, aby siedzący miał za sobą ścianę, a przed sobą drzwi wejściowe. Pożądany jest kontakt ze światem zewnętrznym, zwłaszcza jeśli za oknem rozciąga się piękny widok, jednak lepiej nie ustawiać biurka bezpośrednio przy parapecie. Dobrym wyborem będzie biurko o zaokrąglonych kantach, wykonane z drewna.

W filozofii feng shui duży nacisk kładziony jest na ustawienie mebli względem drzwi i okien

Biuro feng shui wymaga przemyślenia wielu elementów. Warto pokusić się o wdrożenie chociaż kilku zasad filozofii, by stworzyć biuro, w którym praca jest przyjemnością, a świetne pomysły rodzą się same.

-/materiał partnera/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here