Emerytowany policjant ujął pijanego kierowcę

4
1760

Nietrzeźwy kierujący samochodem osobowym został ujęty w Mojeszu przez byłego policjanta. Kompletnie pijany 47-letni obywatel Ukrainy uderzył w drzewo i próbował odjechać z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusz na emeryturze uniemożliwił mu dalszą jazdę i przekazał w ręce mundurowych.

Dyżurny lwóweckiej komendy policji otrzymał 11 kwietnia br. w godzinach popołudniowych zgłoszenie, że w Mojeszu miało miejsce obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego. Funkcjonariusze zastali na miejscu uszkodzony samochód, dwóch mężczyzn- uczestników zdarzenia oraz emerytowanego Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego.

Mundurowi ustalili, że kierujący Volvo 47-letni obywatel Ukrainy jadąc od strony Lwówka Śląskiego, stracił panowanie nad autem i uderzył w barierkę przepustu drogowego a następnie lampę uliczna, którą powalił na jezdnię. Huk ten usłyszał emerytowany policjant, który przebywał na podwórku swojej posesji. Zaniepokojony tym odgłosem, postanowił sprawdzić co się stało. W tym czasie kierujący volvo próbował odjechać, pomimo wyraźnych uszkodzeń auta.

Od kierującego czuć było silną woń alkoholu. Policjant zabrał kierującemu kluczyki i wraz z synem, który pomógł zapobiec oddaleniu się pasażera (również nietrzeźwego) z miejsca zdarzenia, oczekiwali na miejscu do przyjazdu patrolu. Po przebadaniu kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wynik wskazywał ponad 2 promile. Ponadto okazało się, że mężczyzna przebywa na terenie Polski nielegalnie. 47- letni obywatel Ukrainy został osadzony w policyjnym areszcie.

Postawa naszego kolegi oraz jego syna zasługuje na uznanie. Jego zachowanie wskazuje, że w jego żyłach nadal płynie “niebieska” krew.

st.post. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski

4 KOMENTARZE

  1. Każdy normalny by tak zrobił. Nie róbcie z niego bohatera. No, ale przecież “złota rączka”, były kolega(choć nie dla wszystkich w “firmie”) Żaden wyczyn, normalna postawa 😉

    A pijani i rozrabiający u nas ukraińcy to już plaga gorsza niż nasi rodacy w Reichu 25-30 lat temu 🙂

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here