Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej powiatu lwóweckiego

0
960

W dniu 26 kwietnia 2024 r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Lwówku Śląskim zostały przeprowadzone eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, których organizatorem był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Lwówku Śląskim.

 

 

W eliminacjach powiatowych wzięło udział 9 uczestników ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych powiatu lwóweckiego.

Eliminacje przeprowadzono w trzech grupach wiekowych a mianowicie:

grupa I – uczniowie klas I-IV szkół podstawowych,
grupa II – uczniowie szkół podstawowych klasy V-VIII,
grupa III – uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Zwycięzcy wezmą udział w turnieju wiedzy na szczeblu wojewódzkim.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

tekst i zdjęcia: KP PSP w Lwówku Śląskim

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here