Ekipa „Mikołaja” dotarła z prezentami do potrzebujących

0
604
fot.: Polska 2050

W niedzielę 6 grudnia wolontariusze Polska 2050 Ekipa Złotoryja i Lwówek Śląski odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Nielestnie przywożąc im słodką niespodziankę.

 

W DPS w Nielestnie mieszka 75 niepełnosprawnych mężczyzn, którzy z utęsknieniem czekają na tegoroczne Święta. Panująca w tym roku atmosfera związana z pandemią spowodowała odizolowanie pensjonariuszy od jakichkolwiek kontaktów społecznych.

My jako wolontariusze Polska 2050 Ekipa Złotoryja i Lwówek Śląski postanowiliśmy umilić im troszkę ten czas i wybraliśmy się do nich z wizytą z 12 różnego rodzaju ciastami. Było nam bardzo miło tam gościć. Przyjęli nas wspaniale… Muszę powiedzieć, że była to dla nas taka swego rodzaju lekcja pokory. Pomimo wielu przeciwności, zarówno pensjonariusze jak i cały personel wraz z Panią Dyrektor Justyna Bilińska zachowują optymizm, są radośni i pozytywnie nastawieni do życia” – tłumaczą “Mikołaje”.

Fot.: DPS Nielestno

Katarzyna Szymczak, Tomasz Ślusarczyk oraz a Michał Drelinkiewicz ze Stowarzyszenia Polska 2050, ekipa Złotoryja i Lwówek Śląski składają również podziękowania wszystkim tym, którzy wsparli ich w przygotowaniu prezentów.

Dziękujemy dziewczynom z grupy Aquaaerobik Chojnów, które jak tylko dowiedziały się o naszej akcji, przekazały na rzecz podopiecznych DPS-u mnóstwo potrzebnych im przedmiotów (śr. czystości, art. spożywcze, słodkości, gry i puzzle oraz ubrania). Ostatnią osobą, której się należy podziękowanie jest Damian … jeden telefon i zdziałał coś niesamowitego. Dodatkowo, w ramach akcji “Ale ciacho” nasza wolontariuszka Monika Lesik- Leszczewicz przygotowała pyszne ciasto i babeczki do lodówki dla osób potrzebujących, która znajduje się na złotoryjskim targowisku”.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here