Efekty wzmożonych kontroli granicznych

0
750
fot. NOSG

W trakcie minionego weekendu funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali 27 cudzoziemców, którzy naruszyli polskie przepisy pobytowe. Wśród zatrzymanych było 18 obywateli Mołdawii, 8 obywateli Ukrainy oraz Gruzin. Od początku 2021 roku funkcjonariusze z tej placówki zatrzymali już 155 cudzoziemców nierespektujących polskiego prawa.

 

Obywatele Mołdawii oraz obywatele Ukrainy zatrzymani zostali w wyniku kontroli aut, którymi podróżowali. Cudzoziemcy posiadając polskie wizy z prawem do pracy nie podjęli zatrudnienia u polskiego pracodawcy. Tego samego dnia, kiedy przekroczyli wschodnią granicę, udali się w kierunku Niemiec by tam znaleźć lepiej płatną pracę. Cudzoziemcy zostali zatrzymani, natomiast posiadane przez nich wizy zostały unieważnione. Dodatkowo Komendant PSG w Zgorzelcu wydał decyzje na podstawie których muszą wyjechać z Polski.

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca prowadzą cały czas intensywne kontrole w celu zapobiegania i zwalczania nielegalnej migracji. Od początku 2021 roku zatrzymali już 155 cudzoziemców, którzy naruszyli polskie przepisy. W przeważającej mierze byli to obywatele Ukrainy oraz Gruzji i Mołdawii, których pobyt w Polsce był inny niż deklarowali podczas przekraczania wschodniej granicy. Cudzoziemcy ci posiadali wizy z prawem do pracy w Polsce lub inne dokumenty, na podstawie których mogli legalnie pracować w naszym kraju, jednak posłużyły im one wyłącznie do wjazdu do Strefy Schengen.

Dodatkowo funkcjonariusze z tej placówki prowadzą od 27 lutego br. intensywne kontrole na drogach przecinających granicę z Republiką Czeską osób, które z terytorium tego państwa wjechały do Polski. Kontrole te mają na celu weryfikację osób pod kątem posiadania przez nich negatywnych testów na koronawirusa.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here