Dziury pojawiają się jak grzyby po deszczu

6
655
Lwówek Śląski ulica Marii Skłodowskiej Curie

Radny zwraca się z prośbą o załatanie dziur w drodze. Burmistrz twierdzi, że dziury zostały załatane. Radny prosi o załatanie dziur …

 

 

Stan dróg jest jednym z kluczowych czynników wpływających na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dziury w drodze są jednym z najbardziej niebezpiecznych elementów, które mogą występować na naszych ulicach. Nie tylko powodują one szkody w pojazdach, ale także stanowią realne zagrożenie dla użytkowników dróg.

 

Dziury w drodze wpływają niekorzystnie na układ kierowniczy, zawieszenie i ogólną wydajność pojazdu. Kiedy koła samochodu wpadają w dziurę, siła uderzenia może spowodować uszkodzenie różnych części pojazdu. W skrajnych przypadkach uszkodzenie pojazdu spowodowane przez dziurę w drodze może prowadzić do całkowitej utraty kontroli nad pojazdem.

 

 

W gminie Lwówek Śląski nie brakuje dróg, w których są dziury. Jedną z takich o kiepskiej nawierzchni jest z pewnością ulica o nieformalnej nazwie M. Skłodowskiej- Curie w Lwówku Śląskim. To droga pomiędzy ulicami Zamkową a Stogryna. O poprawę stanu jej nawierzchni w czerwcu br. wnioskował radny Dawid Kobiałka:

 

„Szanowna Pani Burmistrz, proszę o bieżącą naprawę drogi leżącej między ulicą Malinowskiego oraz Placem Wolności, w niektórych planach nazwaną ulicą Skłodowskiej-Curie, gdyż ilość dziur i stan nawierzchni nie pozwalają na sprawne i bezpieczne poruszanie się tą drogą pojazdami mechanicznymi.
Jednocześnie dziękuję, że w poprzednim roku podobny problem został szybko rozwiązany.” – pisał 12.06.2023 r. radny Kobiałka.

 

Burmistrz Szczęsna przystąpiła do działań. W odpowiedzi na interpelację wskazała:

„W odpowiedzi na interpelację z dnia 12.06.2023 r., Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski informuje, że w dniu 05.06.2023 r. zostały rozpoczęte roboty związane z remontami cząstkowymi nawierzchni bitumicznych na terenie miasta i gminy Lwówek Śląski. W dniach 12-14.06.2023 r. został wykonany remont nawierzchni ulic w centrum miasta, w tym również ulicy o nieformalnej nazwie Skłodowskiej-Curie, a następnie na pozostałych ulicach i na drogach na terenach wiejskich. Termin rozpoczęcia, jak i dalszego prowadzenia robót remontowych uzależniony jest od warunków pogodowych” – zapewniała burmistrz Lwówka Śląskiego.

 

 

Kilka dni później radny Dawid Kobiała rozejrzał się i doszedł do wniosku, że musi ponownie interweniować:

Szanowna Pani Burmistrz, proszę o ponowną bieżącą naprawę drogi leżącej między ulicą Malinowskiego oraz Placem Wolności, w niektórych planach nazwaną ulicą Skłodowskiej-Curie, gdyż przy ostatniej (czerwcowej) naprawie zostały pominięte niektóre znaczące uszkodzenia lub powstały ponownie po kilku dniach.” – wskazuje radny w interpelacji z 3 lipca br.

Faktycznie stan nawierzchni ulicy, która zaledwie miesiąc temu została ponoć wyremontowana zostawia wiele do życzenia. Wprawdzie w ostatnich dniach dziury widoczne na poniższym zdjęciu połatano, ale trudno dziś odpowiedzieć na pytanie, czy na tyle dobrze, że w sierpniu już nie będzie trzeba tracić czasu i pieniędzy na kolejne łaty?

Lwówek Śląski ulica Marii Skłodowskiej Curie Lwówek Śląski ulica Marii Skłodowskiej Curie Lwówek Śląski ulica Marii Skłodowskiej Curie

6 KOMENTARZE

  1. Przez to, że przewodniczący kopie się z urzędem, ta ulica nigdy nie będzie priorytetem. Radny, który zamiast pomagać to przeszkadza!! Co on zrobił dla SWOJEGO okręgu, swoich wyborców? Zgłosił się o częstsze interwencje do straży miejskiej, żeby żule nie szczały przy śmietniku i nie chlały od rana przed blokami gdzie mieszka? Trzeba wszystko palcem wskazać? Zajmuje się polityką, jako przewodniczący rady, walką o stołek burmistrza, a nie tym po co ludzie na niego głosowali. Pewnie pan czyta, panie Dawidzie, proszę o odpowiedź czy to nie racja?

  2. A co tam łatać nic to nie zmieni trzeba całą nawierzchnie zmienić i będzie git takie łatanie to sranie w banie i wydawanie pieniędzy co kilka miesięcy i pewnie nie małych.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here