Dziś otwarcie nowej Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim

15
3230

To historyczna chwila nie tylko dla samych policjantów i pracowników cywilnych lwóweckiej policji, ale także dla mieszkańców naszego powiatu. W samo południe, w czwartek, 10 grudnia 2020 roku nastąpi oficjalne otwarcie nowo wybudowanej Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

 

Komenda Powiatowa Policji w Lwówku Śląskim

Dokumentacja projektowo- kosztorysowa powstała w 2013 roku, jednak z uwagi na brak środków aż do 2018 roku leżała w szufladzie. Dopiero w lutym 2018 roku Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu ogłosiła przetarg na roboty budowlane polegające na budowie nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, przy ul. Przyjaciół Żołnierza w Lwówku Śląskim.

W nowym budynku względem dotychczasowej siedziby jest zwiększona powierzchnia biurowa przypadająca na jedną osobę. Pokoje są wyposażone w nowe meble oraz nowoczesny sprzęt teleinformatyczny. W pobliżu obiektu powstały również garaże, strzelnica, a także budynek dla policjantów z psami. Pomiędzy obiektami znajdzie się duży plac apelowy. Wartość inwestycji to ok 30 milionów złotych.

Czytaj: Budowa nowej Komendy Policji w Lwówku Śląskim na ostatniej prostej

Oficjalne otwarcie nowej komendy policji

Jeszcze wiosną tego roku lwóweccy policjanci pisali: „Ostatnie prace wykończeniowe, sprzątanie i meblowanie pomieszczeń dobiegają końca. Do lipca wszystko będzie gotowe. Tylko czekać uroczystego przecięcia wstęgi”. To jednak długo nie następowało. Prace przeciągały się. Ostatecznie dopiero dziś – 10 grudnia 2020 roku – dokonano oficjalnego otwarcia.

KPP Lwówek Śląski, ul Przyjaciół Żołnierza 22

Nowa Komenda Powiatowa Policji w Lwówku Śląskim ma poprawić komfort pracy policjantów i pracowników cywilnych lwóweckiej policji. Czy dzięki temu poprawi się również bezpieczeństwo w naszym powiecie?

15 KOMENTARZE

  1. A czy w nowej komendzie będzie ta pani z portierni z Gryfowa?
    Wczorajszy dzień zapamiętam do końca życia. Byłem w komisariacie i ją zobaczyłem. Usta jak melony, skóra jak smażony skwarek obcisłe leginsy i te tatuaże………

  2. Ozdoba to odpowiedni ubiór, który powinien obowiązywać w urzędach bo urząd to nie dyskoteka albo kawiarnia. W takich instytucjach są regulaminy odpowiedniego i stosownego ubioru. Jeśli ktoś tego nie rozumie to pomylił miejsca pracy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here